wtorek, 14 listopada 2023

Forgery Craft z kartą Steam i zwiastunem

 


Rodzina symulatorów obejmuje wiele rozmaitych gier, wśród których figuruje m.in. traktujący o remontach House Flipper. Tę konkretną markę wspominam zresztą nieprzypadkowo, bowiem stojące za nią krakowskie Frozen Disctrict podejmie się wydania nowej produkcji z kręgu symulacji – Forgery Craft. Co istotne, tytuł ten wyróżnia się w gronie pobratymców obecnością elementów bliskim przygodówkom i eksponującym warstwę fabularną. Daty premiery na razie nie podano, ale gra posiada od niedawna kartę Steam. Ponadto opublikowano zwiastun z fragmentami rozgrywki.


Forgery Craft, którego projektowaniem zajmuje się z kolei zespół deweloperski Empyrean z Krakowa i które zmierza na komputery PC, weźmie na warsztat tematykę fałszerstw. Wirtualnym alter ego gracza będzie tutaj kobieta o imieniu Amelia – artystka malująca dotąd głównie martwą naturę. Protagonistka porzuca jednak tradycyjne malarstwo na rzecz innej działalności, w której również może wykorzystać swoje plastyczne zdolności. Mianowicie jej nowa ścieżka kariery to sztuka fałszerstwa, a zatem robota zdecydowanie na bakier z prawem.Zanim osiągniemy mistrzostwo w fałszerskiej materii, zaczniemy od prostych zadań typu podrabianie podpisów czy zmienianie dat w dokumentach. Konsekwentne rozwijanie umiejętności Amelii pozwoli później zabrać się za tworzenie takich dzieł sztuki, które zmylą nawet największych koneserów i najlepszych muzealnych ekspertów. Zdobywanie coraz większego doświadczenia w fałszerstwach zaprocentuje zaś poszerzaniem wachlarza dostępnych narzędzi, a także odkrywaniem nowych metod przygotowywania podróbek. Mało tego, przydadzą się nawet przedmioty codziennego użytku, które będzie można wykorzystać do znacznego postarzania wyglądu naszych dzieł.


Ważnym aspektem mechaniki, który, swoją drogą,  wchodzi w skład narracyjnej warstwy gry, jest również sztuka perswazji. Bo sam fakt wykonania fałszywki, choćby najbardziej udanej, wymaga jeszcze przekonania innych o jej „autentyczności”. A żeby uczynić nasze kłamstwa wiarygodnymi,  trzeba odpowiednio dobierać słowa z listy opcji dialogowych, dzięki czemu rozmówcy dadzą się zbajerować wedle naszego życzenia. Zainteresowani dodaniem gry do listy życzeń na platformie Steam znajdą stosowną kartę produktu pod tym adresem. Wspomniany we wstępie zwiastun do obejrzenia poniżej.7 komentarzy:

 1. Tym razem widzę coś dla siebie, pozdrawiam Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam serdecznie ♡
  Wygląda super :) Taki klimat to mój klimat i to zdecydowanie :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 3. Gry symulatory coraz bardziej zaskakują pomysłami na temat. Ta gra może być naprawdę ciekawa!

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.