sobota, 25 listopada 2023

Honeycomb: The World Beyond – nowe informacje od twórców

 


Polskie studio Frozen Way, którego siedziba mieści się w Krakowie, ujawniło garść nowych informacji na temat tworzonej przez siebie gry Honeycomb: The World Beyond. Fantastyczno-naukowej produkcji, jaka położy nacisk na aspekty związane ze sztuką przetrwania, a także na zapewnienie odbiorcom dużej swobody podczas zabawy. Co zatem rodzimy zespół deweloperski zdradził w sprawie tej bioinżynieryjnej wyprawy na planetę Sota 7?


Pierwsza rzeczy dotyczy jednoczesnego wypuszczenia wersji na różne platformy, a konkretnie komputery PC i konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Twórcy pragną bowiem, by użytkownicy poszczególnych urządzeń mogli zagrać w interesujące ich edycje w tym samym czasie. Wprawdzie ów tytuł powstawał wpierw jedynie z myślą o pecetach, lecz skoro odpowiedzialna za projekt ekipa pracuje też teraz nad konsolowymi inkarnacjami, podjęto decyzję o przesunięciu premiery na III kwartał 2024 r. Dzięki temu zresztą Frozen Way zyska zarazem sposobność do możliwie najlepszego dopieszczenia swojego wirtualnego dziecka.Kolejna sprawa to poniekąd informacja natury audiowizualnej, gdyż deweloperzy udostępnili ostatnio w sieci nowy zwiastun. Filmik zawiera fragmenty rozgrywki, podrzucając nieco szczegółów o wykreowanym na potrzeby produkcji uniwersum, kluczowych elementach mechaniki i aktualnym stanie prac nad ową pozycją. Oprócz tego, postanowiono rozszerzyć pierwotną nazwę gry, czyli po prostu Honeycomb, o podtytuł The World Beyond. Dlaczego? Ano takowe posunięcie tłumaczone jest chęcią lepszego opisania kosmicznej przygody, jaką przeżyjemy w trakcie eksploracji atrakcyjnych dla oka, tętniących kolorami, a także pełnych sekretów i niespodzianek scenerii.


Co się tyczy podstawowych, uprzednio znanych informacji o grze, Honeycomb: The World Beyond to – jak wspomniałam we wstępie – survivalowy sandbox w klimacie science fiction. Planeta, którą odwiedzimy, oferować ma zróżnicowane biomy, gdzie nie brak rozmaitych gatunków roślin i zwierząt. Dodać równocześnie trzeba, że nie ograniczymy się wyłącznie do obserwacji owego świata. Przewidziano wszak możliwość bioinżynieryjnych eksperymentów z udziałem lokalnej fauny oraz flory. Centrum naszych badań stanowić ma zaś laboratorium na terenie samodzielnie zbudowanej bazy. A wszystko po to, by przetrwać w tym nie tylko atrakcyjnym, lecz także niebezpiecznym środowisku. Steamowa karta wersji PC znajduje się pod owym adresem. Z kolei najświeższy zwiastun można obejrzeć poniżej.7 komentarzy:

 1. Grafika znów urzeka, pozdrawiam Julito .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie również bardzo podoba się ta grafika. Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Ciekawe stworzonka, kusi zwiedzić tę planetę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak nie jestem taką fanką gier tak ze względu na super grafikę bym pograła. Fantastico normalnie. Bardzo kusząca premiera.

  Spokojnego wieczoru.

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.