sobota, 4 listopada 2023

Nowe gry w wydawniczym katalogu Untold Tales

 


Niezależny polski wydawca Untold Tales włączył do swojego portfolio dwie nowe produkcje. Mowa o What The Duck, za którego opracowanie odpowiada brazylijskie Seize Studios i które już 9 listopada 2023 r. wkroczyć ma na pecety i Switcha, a także o tworzonej przez rodzime VARSAV Game Studios grze Giants Uprising, która przebywa obecnie w usłudze Steam Early Access.

 

What The Duck

What The Duck to miks przygodowej gry akcji i RPG, w którym eksploracja oraz wytwarzanie przedmiotów idą w parze z takimi aspektami zabawy jak walka na hack’n’slashową modłę czy nawet elementy zaczerpnięte z produkcji rytmicznych. Przystrojona nutami fantastyki warstwa fabularna przeniesie odbiorców do rzeczywistości pełnej postaci zdolnych kontrolować swoje duchowe zwierzę. W przypadku naszego wirtualnego alter ego, przywoływany kompan nie sprawia co prawda zbyt okazałego wrażenia, bo chodzi o kaczkę, lecz bynajmniej nie znaczy to, że będziemy z tego powodu chować się po kątach. Przedstawiona w grze historia podejmować ma bowiem motywy samoakceptacji oraz pogoni za zemstą i sławą.

 


Nasza podróż obejmie cztery zróżnicowane biomy, gdzie nie zabraknie rozmaitych zadań, zagadek czy sekretów. Do tego możliwość zaprzyjaźnienia się z innymi wojownikami, którzy również posiadają swoje duchowe zwierzęta. Co do przewidzenia, natkniemy się ponadto na licznych wrogów, a w kolejnych konfrontacjach z przeciwnikami przydadzą się chociażby wzmacniane mocami żywiołów bronie i wsparcie kaczego druha. Jeśli chodzi o naszego pierzastego towarzysza, to potrafi on latać, pływać, a także dostawać się w niedostępne dla głównego bohatera miejsca. Natomiast wytwarzanie broni wymaga łączenia zgromadzonych zasobów, lecz co szczególnie istotne, crafting odbywa się tu w formie rytmicznej minigry rzemieślniczej. Steamową kartę edycji PC ulokowano pod tym adresem.

 

 

Giants Uprising

Giants Uprising to z kolei przygodowa gra akcji w realiach średniowiecznego fantasy, które uwzględnia istnienie rasy olbrzymów. W trakcie rozgrywki wcielimy się zaś w jednego z takich ogromnych osobników, by ukrócić ekspansję ludzkości i dokonać bezlitosnej zemsty, wzniecając tytułowe powstanie gigantów. Jak łatwo przewidzieć, przyjdzie nam zatem popisywać się sztuką miażdżenia, której to – z racji rozmiarów protagonisty – nie będzie można odmówić dużej siły rażenia. Stąd prymitywna broń, wraz z elementami otoczenia, wystarczą do udanej demonstracji swojej krzepy podczas bitw z licznymi armiami ludzkich oponentów. Co ciekawe, dojdzie też ponoć do konfrontacji z innymi olbrzymami. Zainteresowanych odsyłam na steamową stronę Giants Uprising, gdzie, jak już wspominałam, gra znajduje się aktualnie w fazie rozwojowej. Dodam, że Untold Tales pomoże ekipie z VARSAV Game Studios wydać pełną wersję tej produkcji.

 


6 komentarzy:

 1. Szkoda że nie gram. Nie sposób się nudzić, poznając tyle nowych gier u Ciebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może kiedyś zechcesz więc zagrać - jest duży wybór wśród gier :)

   Usuń
 2. Marcepanowy Kącik ma rację. Ja jakoś jak wiesz - nie ciągnie mnie do gier, ale z drugiej strony - to wiesz - rośnie mi adept gier. Siostrzeniec lat sześć ;-). Pozdrawiam serdecznie .

  OdpowiedzUsuń
 3. Druga gra ma swój klimat, ale kaczucha skradła mi serducho ;p

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.