sobota, 11 maja 2024

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #389

Niepokojąca wycieczka do Brazylii rodem z koszmarów sennych, nietypowe kocie śledztwo, poprawki w śledztwie francuskiego detektywa i w retrofuturystycznym kosmosie. Takie oto wieści znalazły się w niniejszym przeglądzie doniesień ze świata gier mniej bądź bardziej przygodowych.


Asleep - Ato 1 do kupienia

Tegoroczny maj zaprocentował pojawieniem się na platformie Steam pixel artowej mieszanki point and clicka i survival horroru, a mianowicie Asleep – Ato 1 (Windows, Mac OS, Linux) od brazylijskiego Black Hole Games. To pierwsza część rozpisanej na trzy akty historii w konwencji psychologicznej grozy. W trakcie rozgrywki udamy się do północno-wschodniej Brazylii lat 90. XX w., by jako młoda Anna Lúcia przemierzać niepokojące, momentami wręcz koszmarne scenerie. Tej samotnej dziewczynie przyjdzie odbyć wędrówkę na pograniczu jawy i złych snów, gromadząc różne wskazówki, rozwiązując łamigłówki, a także wystrzegając się ukrytych w ciemności przeciwników. Kluczowe aspekty rozgrywki obejmują ponadto używanie latarki oraz pilnowanie zdrowia psychicznego bohaterki.
Cat Meoir: Feline Detective za darmo na Steam

Sympatyków kotów i prowadzenia wszelkiego rodzaju śledztw powinien zainteresować fakt, że katalog steamowych „darmówek” wzbogacił się w tym miesiącu o grę eksploracyjną Cat Meoir: Feline Detective (PC). Kierując poczynaniami czarnego mruczka, zwiedzimy Nowy Jork lat 50. minionego stulecia, by, przy pomocy kocich umiejętności, rozwikłać tajemnicę pewnego morderstwa. Gwoli ścisłości, wcielimy się w ofiarę zabójstwa – pisarza Lucio, który po śmierci zostaje przeniesiony do ciała swojego wąsatego pupila o imieniu Shadow. Podczas zabawy przemierzymy środowisko o otwartej strukturze, zbierzemy rozmaite tropy, pokombinujemy przy zagadkach, pogadamy z innymi zwierzakami i jednocześnie będziemy musieli unikać policyjnych patroli. Więcej szczegółów na steamowej witrynie produktu.
Chronique des Silencieux z dużą aktualizacją

Francuskie Pierre Feuille Studio wypuściło ostatnio większą aktualizację do swojej detektywistycznej przygodówki Chronique des Silencieux (Windows, Mac OS, Linux). Osobliwa sprawa, która kręci się wokół przeszłości pewnego wiekowego historyka, została w konsekwencji przeprojektowana, zyskując m.in. nowy system podpowiedzi, sprzyjający zarazem uzyskaniu możliwie najbardziej korzystnych wyników. Modyfikacji doczekały się także przesłuchania, wespół z systemem tropów i hipotez oraz interakcje z zebranymi zeznaniami. Poza tym, zaimplementowano szereg poprawek, a pełną listę zmian można znaleźć w stosownej notce na Steamie.
Voyager Update do The Invincible

Swoją aktualizację otrzymał też w bieżącym miesiącu retrofuturystyczny thriller filozoficzny The Invincible (PC, XSX/XSS, PS5), który przygotowany został przez krakowskie Starward Industries na podstawie powieści „Niezwyciężony” Stanisława Lema. Dzięki niedawno udostępnionej łatce, eksploracja enigmatycznej planety Regis III zyskała rozmaite zmiany i ulepszenia. Jakie konkretnie? Przykładowo: możliwość przełączania się pomiędzy widokiem pierwszo- i trzecioosobowym w trakcie jazdy łazikiem, poprawione tempo przemieszczania się głównej bohaterki – pani astrobiolog Yasny czy nowe slajdy ubarwiające warstwę narracyjną. Więcej informacji o naniesionych usprawnieniach do przeczytania na steamowej stronie komputerowej wersji gry.6 komentarzy:

 1. Moim faworytem jest druga, pozdrawiam Julito .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również pozdrawiam :) /Julita (crouschynca)

   Usuń
 2. Cat Meoir: Feline Detective mnie zaciekawiło. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cat Meoir: to zdecydowanie mój faworyt, natomiast ostania pozycja trafia w gusta mojego partnera :-)

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.