czwartek, 16 maja 2024

Hollow Home na Digital Dragons

 


W dniach 19-21 maja odbędzie się tegoroczna edycja konferencji Digital Dragons, zorganizowanej na terenie Krakowa, a konkretnie w Centrum Kongresowym ICE. Wśród przedstawicieli branży gier, jacy wezmą udział w tymże wydarzeniu, figuruje zaś m.in. ukraińskie studio Twigames, obecne na imprezie, by przedstawić szykowane na 2025 r. Hollow Home.


Produkcja ta to narracyjny RPG z widokiem izometrycznym, który weźmie na warsztat ważny i aktualny, acz zarazem w niełatwy w odbiorze temat. Mowa bowiem o inwazji Rosji na Ukrainę, co zostanie tu opowiedziane z perspektywy 14-letniego chłopca o imieniu Maksym. Jako że akcja gry wystartować ma dzień przed wybuchem wyżej wymienionego konfliktu, gracz będzie świadkiem ostatnich chwil z beztroskiego dzieciństwa protagonisty, a następnie brutalnego przerwania dotychczasowej, spokojnej egzystencji młodzieńca.Ukraiński nastolatek musi zatem szybko odnaleźć się w przygnębiającej i niebezpiecznej rzeczywistości, by móc przeżyć w mieście atakowanym przez wrogie siły. Niemniej takowa sztuka przetrwania nie postawi nas przed koniecznością przystępowania do typowej walki. W zamian prym mają wieść dialogi, system rozgałęzionych zadań i trudne wybory. Co do samych decyzji, ich ciężar wzmocni ograniczona liczba punktów działania. Oprócz tego, zajmiemy się takimi rzeczami jak np. nauka rzemiosła, medycyny czy gotowania.


Wracając do wspomnianej we wstępie konferencji, reprezentacja twórców Hollow Home obejmie artystkę 3D ze studia Twigames – Anastasiję Ratushnę oraz polską firmę Galaktus, pełniącą funkcję współwydawcy gry. Co więcej, podczas Digital Dragons nie tylko będzie można porozmawiać z członkinią ukraińskiego zespołu deweloperskiego, lecz także zobaczyć przedpremierową wersję losów nastoletniego Maksyma. A jeśli ktoś chciałby dodać tę pozycję do listy życzeń na Steamie, to stosowną kartę produktu znajdzie pod owym adresem.

6 komentarzy:

 1. Grafika mi się podoba. Sam jednak nie wiem, czy w te grę Julito bym zagrała, pozdrowienia .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciężka tematyka gry, więc rozumiem.

   Usuń
 2. Tj. miało być - "czy w tę grę bym zagrał". Pozdrawiam jeszcze raz .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spoko, również pozdrawiam /crouschynca (Julita) P.S. odpowiedź przy Twoim poprzednim komentarzu też moja.

   Usuń
 3. To musi być ciekawa gra. Chętnie wzięłabym udział w takiej konferencji.
  Pozdrawiam i zapraszam do obejrzenia mojego nowego obrazu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również przesyłam pozdrowienia /crouschynca

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.