wtorek, 21 maja 2024

Lost in Tropics wkracza na PC

 


Na 22 maja bieżącego roku przypada premiera Lost in Tropics, gry survivalowej wzbogaconej o elementy typu roguelite. Produkcja, której akcja toczy się na rajskiej, acz każącej stawić czoła niebezpieczeństwom wyspie, debiutuje póki co w wersji dedykowanej komputerom PC. Niemniej kolejne miesiące powinny zaprocentować wypuszczeniem edycji dla konsol PlayStation (4, 5), Xbox (One, Series X/S) i Nintendo Switch.


Projekt ten stanowi owoc prac niezależnego i małego, bo jednoosobowego studia Lukas GameLab z Polski, podczas gdy wydawniczą pieczę nad grą sprawuje rodzima firma SIG Publishing. Jak zaznaczyłam na wstępie, mamy tutaj do czynienia z survivalem, przy czym sztuka przetrwania została, według oficjalnych informacji, połączona z aspektami symulacyjnymi i przygodowo-zręcznościowymi. Kluczowymi elementami rozgrywki są ponadto mechaniki rodem z roguelite, które wykorzystano przy tworzeniu środowiska produkcji. Stąd ewentualne porażki wiążą się z koniecznością rozpoczęcia zabawy od nowa, a na jej przebieg w dużym stopniu wpływają losowo generowane warunki i system dynamicznej zmiany pogody.Tropikalna wyspa, na jaką trafimy, zaoferować ma ponoć odbiorcom możliwość odkrywania swoich sekretów. Nie zabraknie również rozmaitych wyzwań, a ich wspólnym mianownikiem jest oczywiście kwestia przeżycia w obliczu napotykanych trudności. Co zrozumiałe, postawione przed graczami zadania obejmą gromadzenie zasobów, wytwarzanie potrzebnych narzędzi, budowanie schronień, naukę polowania i rozwijanie innych niezbędnych umiejętności. W każdym razie, pecetową premierę wyznaczono na 22 maja, zaś steamową kartę takowego wydania ulokowano pod tym adresem. Z kolei konsolowe entrée nastąpi w późniejszym terminie – orientacyjnie przewidzianym na przełom 2024 i 2025 roku. A poniżej podrzucam do obejrzenia zwiastun promujący Lost in Tropics.


10 komentarzy:

 1. O, w tę bym chętnie zagrał, pozdrawiam .

  OdpowiedzUsuń
 2. Taka gra może być fajna :) survival to zawsze przygoda :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak przyciąga Cię survival, to w tej materii warto rzucić okiem na Green Hell spośród już wydanych gier. Z kolei w dzisiejszym wpisie napisałam o Honeycomb: The World Beyond, które dopiero czeka na premierę i zapowiada się bardzo obiecująco - chociażby za sprawą ładnej grafiki. :)

   Usuń
 3. Wow! Ale fajna ta gra! I jakie piękne widoki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się ciekawie i szczerze chętnie po tę pozycje sięgne :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może zaciekawi Cię też opisywane w moim nowym wpisie Honeycomb, które również traktuje o sztuce przetrwania, tyle że na obcej planecie :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.