piątek, 31 maja 2024

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #392

Powrót słynnego złodzieja do branży gier, płomienny spacer po papierowym lesie, okultystyczny antykwariat i kosmiczna misja androida. O tym właśnie traktuje niniejszy przegląd wieści z przygodówkowego obozu.


Arsène Lupin otrzyma grę o sobie

Arsène Lupin to postać dżentelmena-włamywacza, którą wymyślił francuski pisarz Maurice Leblanc i która zaistniała w świecie gier przygodowych dzięki detektywistycznej produkcji Sherlock Holmes Versus Arsène Lupin (2007) od ukraińskiego Frogwares. Fani wirtualnych kryminałów będą jednak mogli znów spotkać się z owym jegomościem, gdyż powstaje nowa przygodówka z jego udziałem. Mowa o Arsene Lupin - Once a Thief, czyli owocu producencko-wydawniczej współpracy pomiędzy brytyjskim Blazing Griffin i francuskim Microids. Firmy te nie po raz pierwszy zresztą łączą siły, racząc nas uprzednio m.in. grami, w których pojawia się znany z kryminałów Agathy Christie detektyw Hercule Poirot (The First Case z 2021 r. i The London Case z 2023 r.).Premierę Arsene Lupin – Once A Thief przewidziano na końcówkę 2024 r., w wersjach dedykowanych komputerom PC, a także konsolom Nintendo Switch, Xbox (One, Series X/S) i PlayStation (4, 5). Fabuła tej pozycji zabierze odbiorców do początku XX w., pokazując wcześniejsze lata z życia owego słynnego literackiego bohatera. Co istotne, wcielimy się nie tylko w pana Lupina, lecz również w jego przeciwnika – detektywa Ganimarda. O ile więc jako złodziej skupimy się na działaniach nierzadko będących na bakier z prawem, tak w roli śledczego zajmiemy się zbieraniem wszelkich tropów, przesłuchiwaniem podejrzanych i przeprowadzaniem dedukcji. Więcej informacji można przeczytać na steamowej karcie edycji PC.Twórca Papetury szykuje nowy projekt

Niezależny deweloper Tomasz Ostafin ze studia Petums, który posiada w swoim portfolio ciepło przyjętą Papeturę (2021), ogłosił, że pracuje obecnie nad kolejną przygodówką. Pirofauna, bo taka nazwa została nadana tej produkcji, pozwoli przejąć stery nad małym i uroczym Płomieniem. Nasz ognisty protagonista przemierza mroczny las, rozświetlając ciemność, a tym samym pomagając wielbiącym go robakom oraz przeganiając z kniei nieprzyjaźnie nastawione stworzenia.W trakcie leśnej wędrówki dostaniemy ponadto okazję do zaznajomienia się z historią zwiedzanego środowiska. Dodać również trzeba, że podobnie jak w przypadku Papetury, producent tworzy Pirofaunę z użyciem powycinanych i posklejanych kawałków papieru, a do skomponowania muzyki ponownie zaangażował Tomáša Dvořáka, mającego na koncie m.in. muzykę do gier czeskiego studia Amanita Design. Chętni, by dorzucić perypetie Płomienia do listy życzeń na Steamie, znajdą stosowną stronę produktu pod tym adresem. Póki co nie wiadomo, kiedy nastąpi premiera.Strange Horticulture doczeka się swojego następcy

Prowadzone przez dwóch braci studio Bad Viking z Wielkiej Brytanii przyrządza aktualnie Strange Antiquities, grę logiczno-przygodową, która zostanie osadzona w tym samym uniwersum co poprzedni tytuł od owej ekipy – Strange Horticulture z 2022 r. Przewidywana data rynkowego debiutu produkcji nie została podana, ale ujawniono, czego powinniśmy się spodziewać. Mianowicie Strange Antiquities to kolejna wyprawa do osobliwego miasteczka Undermere, gdzie zetkniemy się z pierwiastkami okultystycznymi. Tym razem będziemy sprawować pieczę nad lokalnym sklepem z mrocznymi antykami, a zdobyte przez nas przedmioty przydadzą się przy rozwiązywaniu problemów, jakie to trawią członków społeczności Undermere. Steamowa witryna gry ulokowana została pod owym odnośnikiem.
The Journey of AutUmn w sprzedaży

Druga połowa tegorocznego maja zaprocentowała wypuszczeniem niezależnej przygodówki The Journey of AutUmn (Windows, Linux) od deweloperskiego duetu Artfactory Jalokivi z Niemiec. Mamy tutaj do czynienia z klasycznym point and clickiem w fantastyczno-naukowej konwencji, który przystrojony został ręcznie rysowaną grafiką. Grywalnym bohaterem jest sterowany wpierw przez sztuczną inteligencję android, mający zebrać informacje o pewnej planecie. Ale gdy dochodzi do awarii, robot może odtąd podejmować samodzielne decyzje. Badanie tajemniczego globu wiąże się zaś zarówno z napotykaniem dziwacznych bytów, jak też z drogą protagonisty ku samopoznaniu. Gra do kupienia na platformie Steam.
2 komentarze:

  1. Tak naprawdę każda jest na swój sposób wyjątkowa, pozdrawiam, na południu upał .

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Również pozdrawiam. U mnie dziś słonecznie, ale ma być ogólnie chłodniej niż wczoraj. Ponoć też opady mogą być. :)

      Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.