piątek, 22 czerwca 2018

Yet Another Zombie Defense HD na XBO22 czerwca na konsole Xbox One wkroczyło Yet Another Zombie Defense HD, którego producentem i wydawcą jest krakowskie Awesome Games Studio. Zgodnie z tytułem projektu, gracz stawi tutaj czoła falom żywych trupów, a zmagania te zrealizowano w konwencji strzelanki z widokiem z góry, gdzie liczy się zarówno zręczność, jak i zdolność do taktycznego planowania.

Niezależna pozycja spod szyldu polskiego dewelopera to zremasterowana edycja Yet Another Zombie Defense (2014 r.), która w ubiegłym roku zadebiutowała na komputerach PC. Podstawowa zasada zabawy polega zaś na przeżyciu tak długo, jak tylko się da. A skoro przebywamy w postapokaliptycznym świecie, który to zdominowany został przez bandy wygłodniałych umarlaków, nasze przetrwanie zależy od ubijania możliwie największej liczby zombiaków. Podkreślić przy tym trzeba, że intensywną samoobronę w rytmie top-down shootera wzbogacono o elementy strategii typu tower defense.


Jako że tutejsze żywe trupy wykazują wzmożoną aktywność o nocnych porach, rozgrywkę można poniekąd podzielić na dwie fazy. Pierwsza, która obejmuje nasze działania za dnia, jest spokojniejsza, co oczywiście nie znaczy, iż gracz powinien się bezczelnie obijać. Wtedy to należy bowiem zadbać o takie niezbędne rzeczy jak ustawianie barykad, pułapek i zautomatyzowanych wieżyczek strzelniczych, a także o zakup broni palnej oraz amunicji. Co się tyczy dostępnego oręża, twórcy obiecują spory urodzaj w tej dziedzinie, np. strzelby, wyrzutnie rakiet czy miotacze ognia. Największy zastrzyk adrenaliny przynosi natomiast faza druga, kiedy to zapadnie zmrok. Przyjdzie nam wówczas skorzystać z posiadanego arsenału, by odpierać ataki agresywnych hord.

Choć do hurtowej eksterminacji zombie można przystąpić jako samotny wilk, ekipa z Awesome Games Studio pamięta również o amatorach zabaw grupowych. Prócz single playera, rodzima produkcja zawiera zatem tryb lokalnej i sieciowej kooperacji do czterech osób. Warto przy okazji dodać, iż Yet Another Zombie Defense HD oferuje kilka wariantów starć („Obrona”, „Niekończąca się noc”, „Deatmatch”). Zainteresowani sprawieniem sobie tej gry w wersji na XBO mogą nabyć ją za pośrednictwem Xbox Marketplace (cena produktu wynosi 17,99 zł).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.