piątek, 8 lutego 2019

Chernobylite na oficjalnym zwiastunieDo sieci trafił oficjalny zwiastun Chernobylite, nad którym pracuje gliwickie studio The Farm 51. Nowy projekt twórców takich tytułów jak m.in. Get Even czy World War 3 ma być rozgrywającym się w czarnobylskiej scenerii survival horrorem, zaś jego premierę przewidziano na pecetach, a także na konsolach.

Akcja tej bardzo dobrze rokującej produkcji zostanie osadzona 30 lat po wybuchu, do jakiego doszło na terenie elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Ów obszar wciąż odczuwa wyraźne skutki katastrofy z 26 kwietnia 1986 roku, przy czym szczególne zagrożenie niesie ze sobą substancja o nazwie czarnobylit, będąca produktem ubocznym awarii. Jej trudna do wytłumaczenia aktywność nieustannie wpływa na wzrost stopnia skażenia Strefy, a do tego krążą plotki o enigmatycznych zjawiskach, jakich to występowanie wiąże się ponoć ze wzmożoną radiacją. Alarmujące doniesienia nie zniechęcają jednak grywalnego bohatera, który podejmuje podróż w głąb niebezpiecznego regionu. Kierują nim zresztą osobiste pobudki, bo pragnienie poznania prawdy na temat losu ukochanej kobiety. Tragiczne zdarzenie sprzed lat doprowadziło bowiem do zaginięcia życiowej partnerki protagonisty, tak na marginesie pracującego tam wówczas jako fizyk.


Rozgrywka zezwoli nam na swobodną eksplorację środowiska, a o realistyczne wrażenia wizualne zadba technologia skanowania w 3D, którą wykorzystano przy wirtualnym odtwarzaniu Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. Wśród dostępnych wyzwań nie zabraknie dla przykładu unikania żołnierskich patroli, odpowiedzialnych za pilnowanie zanieczyszczonego terenu. Natkniemy się też na zagrożenia o zdecydowanie nadnaturalnym charakterze, które to spróbują chociażby zmącić nasze postrzeganie rzeczywistości. Po okolicy mają wędrować jeszcze inni stalkerzy, a ci mogą być zarówno rywalami, jak i sojusznikami. Gra zaoferuje ponadto system craftingu, w ramach którego przygotujemy niezbędny do przetrwania sprzęt, przy jednoczesnym posiłkowaniu się wiedzą z dziedzin fizyki oraz chemii. Co więcej, rodzimi deweloperzy zapowiadają nieliniowość na gruncie warstwy narracyjnej.

Tzw. Announcement Trailer, swoją drogą bardzo klimatyczny, do obejrzenia poniżej. Oficjalna witryna produkcji ulokowana jest pod tym adresem, a jako że Chernobylite posiada już własną kartę na platformie Steam, każdy zainteresowany może dodać grę do swojej listy życzeń. Tytuł powinien zadebiutować na rynku jesienią 2019 roku.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.