środa, 13 lutego 2019

Ultimate Games wydawcą 2 gier dla dzieci na SwitchaPolska firma Ultimate Games włączyła do swojego katalogu wydawniczego dwie propozycje na Nintendo Switch, których docelową grupę stanowią młodsi odbiorcy. Tytułami tymi są Pet Care oraz Guess the Word, a za ich wyprodukowanie odpowiada rodzime studio Baked Games. Co istotne, w obu przypadkach rozrywka brata się z dbałością o walory edukacyjne. Switchowe premiery owych gier ustalono zaś na 14 lutego bieżącego roku.Pet Care
Jak wyraźnie wskazuje nazwa tejże produkcji, gracze zajmą się tutaj opieką nad zwierzętami. Deweloperzy stawiają zarazem na różnorodność, gdyż wśród dziesięciu dostępnych stworzeń mamy nie tylko psa i kota, lecz również chociażby niedźwiedzia, konia czy nawet żabę. Doglądanie słodkich zwierzaków polega natomiast na prawidłowym ich karmieniu, pozwalając przykładowo sprawdzić, co może zasmakować misiowi,  poza oczywistym miodem. Dopasowywanie właściwego dla danego gatunku jedzenia będzie nagradzane specjalnymi odznakami, a do tego każdy z pupili zareaguje na nasze działania w unikalny sposób, okazując radość bądź brak zadowolenia. Okraszony kolorową grafiką tytuł powinien nadawać się w sam raz dla maluchów, zwłaszcza że oferuje proste sterowanie dotykowe. Według informacji wydawcy, Pet Care wychodzi w języku angielskim. Zainteresowani grą nabędą ją w wersji cyfrowej za pośrednictwem Nintendo eShop.
Guess the Word
Ta pozycja także wkracza na japońską konsolę w języku Szekspira, aczkolwiek kwestie lingwistyczne będą w niej miały zdecydowanie większe znaczenie niżli przy przechodzeniu Pet Care. Rzecz jasna wszystko zostało dostosowane do takiego poziomu, jaki to umożliwi komfortowe granie małoletnim fanom elektronicznej zabawy. Guess the Word jest bowiem grą edukacyjną, która serwuje smykom naukę podstawowych słówek angielskich. Jak przedstawia się mechanika? Ano droga do sukcesu wiedzie przez sprawne układanie rozmaitych wyrazów, posiłkując się podanymi literami. Im szybciej, tym lepiej, lecz można też liczyć na pomoc ze strony wirtualnego nauczyciela. Co się tyczy owych podpowiedzi, zrealizowano je pod postacią stopniowo ujawnianych fragmentów obrazków. Warto nadmienić, że obsługa odbywa się poprzez dotykanie, a następnie przeciąganie potrzebnych liter. Guess the Word, podobnie jak Pet Care, zakupimy w sklepie Nintendo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.