czwartek, 14 lutego 2019

The Wizards – Enhanced Edition w marcu na PS VR i PC VR


W przyszłym miesiącu, a konkretnie 12 marca, ukaże się The Wizards – Enhanced Edition od polskiego zespołu deweloperskiego z Carbon Studio. Ta przygodowa gra akcji, którą zaprojektowano specjalnie dla sprzętów do wirtualnej rzeczywistości, pozwoli odbiorcom przejąć stery nad poczynaniami potężnego maga, oferując intuicyjny i bazujący na ruchach rąk system czarów.

Enhanced Edition to rozszerzona wersja tytułu, który został pierwotnie wypuszczony w I kwartale ubiegłego roku na PC, wspierając wówczas gogle Oculus Rift i HTC Vive. Produkcja ta zaprasza graczy do fantastycznej krainy Meliora, nad jaką zebrały się ciemne chmury pod postacią starożytnego Zła. Co zrozumiałe, na nasze barki spadnie misja ocalenia owych ziem. Kierując biegłym w magii żywiołów czarodziejem, trzeba będzie odbyć niejedną czasoprzestrzenną podróż, by stawać do walki z różnymi przeciwnikami, w tym m.in. z orkami, goblinami czy smokami. Do dyspozycji dostaniemy natomiast zestaw zaklęć, dzięki którym przykładowo popieścimy wrogów prądem, zamrozimy ich bądź podpalimy.

Projekt autorstwa Carbon Studio zawiera 2 opcje rozgrywki z własnymi rankingami, a także z systemem Kart Losu. Ten ostatni, jak obiecują twórcy, znacząco urozmaici zabawę, zwiększając żywotność The Wizards. Wykorzystanie technologii VR pozytywnie wpłynie z kolei na immersję, a to głównie przez konieczność opanowania stosownych gestów. Co do dostępnych trybów, jednym z nich jest Arena, gdzie prym wiedzie nieustanne tłuczenie oponentów. Drugi, a w zasadzie ten podstawowy, to fabularna kampania, przy czym Enhanced Edition wydłuży ją do ok. 6 godzin, dorzucając nowy poziom. Oprócz tego, odświeżone wydanie wzbogacono o punkty kontrolne oraz możliwość zmiany koloru magicznych rękawic, jakie nosi grywalny bohater. Postarano się też o implementację szeregu ulepszeń, w ramach których poprawiono chociażby funkcję śledzenia ruchów gracza.

The Wizards – Enhanced Edition obsłuży następujące headsety: PlayStation VR, Oculus Rift, HTC Vive i Windows Mixed Reality. Gra będzie do nabycia na Steamie, Oculus Store, Viveporcie oraz PlayStation Store. Jeśli chodzi o sklep PlayStation, obecnie można składać tam zamówienia przedpremierowe. Z kolei te osoby, które zakupiły wcześniej The Wizards na Oculus Store, Steamie albo Viveporcie, dostaną darmową aktualizację „podstawki” do debiutującej w marcu edycji Enhanced.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.