wtorek, 19 listopada 2019

FoodBall – sportowa rywalizacja i wyścigi w kulinarnym sosieNa III kwartał 2020 roku zaplanowano nadejście gry FoodBall, która to w pomysłowy sposób brata sportową rozgrywkę z wyścigami samochodowymi i tematyką jedzenia. Produkcja ta zadebiutuje wtedy w wersjach skierowanych do użytkowników PC oraz Nintendo Switch. Z kolei w późniejszym terminie możemy spodziewać się edycji dedykowanej konsoli Xbox One, lecz jest również szansa, iż dojdą ponadto wydania dla jeszcze innych platform.

FoodBall to projekt autorstwa niezależnego studia Cat-astrophe Games z Wrocławia, a jego premiera nastąpić ma pod wydawniczymi skrzydłami warszawskiej firmy Gaming Factory S.A. Sedno zabawy stanowić tutaj będą swoiste mecze, w których do walki przystąpią iście oryginalni zawodnicy, bo furgonetki sprzedające jedzenie. Funkcję piłki, o jaką owe food trucki stoczą na arenach zażarte boje, przypisano zaś nad wyraz dorodnemu pomidorowi. Według obietnic twórców, przyswojenie podstawowych zasad gry nie powinno nikomu przysporzyć trudności, aczkolwiek nabranie mistrzowskiej wprawy będzie już wymagać znacznie więcej wysiłku.


Zawarty w grze tryb fabularny traktować ma o perypetiach właścicieli food trucków, którym zamarzyło się solidnie wstrząsnąć branżą żywieniową. Za istotny nośnik narracji posłużą przy tym komiksowe wstawki, natomiast właściwa rozgrywka postawi na pastelową grafikę 3D. Jak łatwo zgadnąć, obecność różnych bohaterów znajdzie też stosowne odzwierciedlenie na gruncie mechaniki. Każda z postaci dysponować bowiem będzie unikalnym wozem, a także swoim pakietem przepisów i talentów. Jeśli chodzi o posiadane umiejętności, te przydadzą się do zdobywania przewagi w trakcie meczów. Stąd – przykładowo – będzie wolno skorzystać z dopalaczy, zamrażać oponentów czy częstować ich oleistymi pułapkami.

Choć po FoodBall będą mogli śmiało sięgnąć ci, którzy preferują sesje dla pojedynczego gracza, nie zabraknie tu również lokalnego trybu wieloosobowego (maksymalnie do czterech uczestników, w ramach rywalizacji oraz kooperacji). W każdym razie, do premiery zostało jeszcze dużo czasu, lecz gdyby ktoś zastanawiał się nad pecetową wersją produkcji, to warto wiedzieć, że ten rodzimy tytuł dostał już swoją stronę w serwisie Steam.

16 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Na premierę co prawda jeszcze trzeba poczekać, ale wygląda na to, że jak najbardziej warto. Gra zapowiada się na przyjemną rozrywkę. :)

   Usuń
  2. tak i ma bardzo fajną grafikę:) ja zawsze na to zwracam najpierw uwagę;)

   Usuń
  3. Już sam dobór kolorów jest bardzo przyjemny. Lubię takie pastelowe odcienie. :)

   Usuń
  4. ja tak samo. To tak jakoś hm uspokaja?:)

   Usuń
 2. Taka słodka, bąbelkowa grafika. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjemnie się na taką grafikę patrzy, a i pomysł na rozgrywkę również wzbudza wg mnie pozytywne odczucia. :)

   Usuń
  2. Całość jest naprawdę miła. Zgadzam się. :)

   Usuń
  3. Oby zatem gra spełniła pokładane w niej nadzieje, jak już dojdzie do jej premiery. :)

   Usuń
 3. Hah jakiej to gry nie wymyślą :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O ja! powiązane z jedzeniem. To coś dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i wygląda na to, że takie danie będzie dobrze przyrządzone. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.