sobota, 23 listopada 2019

Gamedec – filmik z dziennikiem deweloperskimPolskie Anshar Studios podzieliło się w bieżącym tygodniu materiałem video na temat aktualnie tworzonej gry Gamedec. Cyperpunkowego RPG, które to powstaje na podstawie książek Marcina Sergiusza Przybyłka i przy bliskiej współpracy z autorem tej literackiej serii. Opublikowany film jest zaś pierwszym dziennikiem deweloperskim, skupionym na prezentacji obszaru o nazwie Low City.

Wyżej wymieniony sektor to najniższa ze stref XXII-wiecznego Warsaw City, w którym zostanie osadzona akcja pozycji spod szyldu rodzimego studia. W miejscu tym nie uświadczymy naturalnego światła, aczkolwiek o rozświetlenie panującego tam mroku zadbają liczne neony. Jak zapowiadają twórcy, charakterystycznym elementem Low City będzie również obecność całodobowych klubów nocnych. Co szczególnie istotne, wędrówki po tej części miasta narażą zarazem graczy na różnego rodzaju ryzyko, jakie – przykładowo – mają nieść ze sobą podejrzane typki czy udostępniany w owym dystrykcie sprzęt.


Wprawdzie o Gamedec pisałam kiedyś na moim blogu, lecz pozwolę sobie przytoczyć dziś parę podstawowych informacji. Futurystyczna metropolia, którą zwiedzimy podczas zabawy, zostanie tu ukazana w rzucie izometrycznym. Postać, nad jaką przejmiemy kontrolę, będzie trudnić się fachem prywatnego detektywa ze specjalizacją w zakresie tropienia wirtualnych przestępstw. Z kolei „rolplejowa” mechanika, która to – według oficjalnych informacji – umożliwi choćby prowadzenie rozbudowanych rozmów czy rozwiązywanie problemów na rozmaite sposoby, położy ogromny nacisk na dokonywane w trakcie rozgrywki wybory. Stąd nasze decyzje będą stale wpływać na świat gry, skutkując zarówno natychmiastowymi, jak też długofalowymi bądź ukrytymi konsekwencjami.

Premiera tej intrygującej produkcji nastąpić ma na komputerach PC w 2020 roku, lecz przypominam, że zainteresowani owym tytułem gracze mogą go od pewnego czasu dodawać do swoich list życzeń na platformie Steam. Natomiast poniżej do obejrzenia dotyczący Low City filmik, który zawiera wypowiedzi Łukasza Hacury, producenta wykonawczego Anshar Studios, a także pisarza Marcina Przybyłka. Video dostępne w angielskiej wersji językowej (głos + napisy).


12 komentarzy:

 1. wow to naprawdę wygląda epicko:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak uważam. Jak dotąd, wszystko wskazuje na to, że szykuje się bardzo dobra gra. :)

   Usuń
  2. na pewno będzie z chęcią "pykana";p

   Usuń
  3. Ciekawią mnie też książki, na bazie których powstaje ta gra. :)

   Usuń
 2. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na premierę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pamiętam jego pierwsze opowiadania, drukowane w Fantastyce - to było coś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama z kolei nie miałam jeszcze okazji przeczytać nic od tego autora, ale będę chciała to nadrobić. :)

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Wygląda na to, że gra okaże się jak najbardziej warta uwagi. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.