czwartek, 28 listopada 2019

DREAMO ze zwiastunem i wersją demonstracyjnąDREAMO, pierwszoosobowa gra przygodowo-logiczna, w której niebanalne łamigłówki mają być doprawione intrygującą i refleksyjną warstwą fabularną, została zaprezentowana na zwiastunie z fragmentami rozgrywki. Jednocześnie pomyślano też o zwolennikach takich próbek, które zezwalają na bliższy kontakt z danym tytułem. Stąd do sieci trafiło ponadto w tym tygodniu darmowe demo owej produkcji.

DREAMO to projekt opracowywany przez polski zespół deweloperski Hypnotic Ants. Wydawniczą pieczę nad tą pozycją sprawuje z kolei inna niezależna ekipa, a mianowicie rodzime Carbon Studio, które również zajmuje się tworzeniem gier, mając na koncie m.in. dedykowane wirtualnej rzeczywistości The Wizards. Swoją drogą, DREAMO także doczeka się edycji dla sprzętu VR (PC VR, Oculus Quest). Niemniej światło dzienne ujrzy najpierw wersja PC, która nie będzie wymagać posiadania specjalnych gogli. Premierę zaplanowano zaś na przyszły rok.

Podczas rozgrywki przejmiemy tu kontrolę nad poczynaniami farmakologa Jacka Winslowa, który to mocno ucierpiał na skutek wypadku samolotowego i znajduje się obecnie w stanie śpiączki. Jest jednak szansa na powrót do normalnego życia, w czym usiłuje protagoniście pomóc zatrudniająca go firma. Niejaka doktor Tara Moreau kontaktuje się bowiem z głównym bohaterem przy użyciu innowacyjnej technologii. Dzięki temu głos kobiety będzie towarzyszyć nam w trakcie podróży po surrealistycznym uniwersum, jakie istnieje wewnątrz podświadomości Jacka. Tak oto spróbujemy odblokować wspomnienia mężczyzny, by ten finalnie mógł odzyskać przytomność.

Wędrówka bohatera po osobliwym świecie snów operować ma symbolicznymi wątkami, a także poruszać kwestie natury moralnej oraz motyw zależności pomiędzy podejmowanymi decyzjami i ich konsekwencjami. Co szczególnie ważne, proces uzupełniania luk w pamięci pana Winslowa odbędzie się poprzez rozwiązywanie łamigłówek. Dokładniej rzecz ujmując, wspomnienia protagonisty ukryto w enigmatycznych kostkach, których maszyneria postawi nas przed koniecznością uporania się z różnymi zagadkami logicznymi. Jak łatwo zgadnąć, stopień skomplikowania takowych mechanizmów wzrośnie wraz z uzyskiwaniem kolejnych postępów.


Osoby, które zainteresowane są przetestowaniem darmowego demka DREAMO, pobiorą je z karty edycji PC na platformie Steam. Dodam przy okazji, iż steamową stronę otrzymała też wersja przeznaczona dla gogli VR. Konkretnego terminu premiery jeszcze nie zdradzono, lecz ujawniono, że debiut produkcji powinien nastąpić w I kwartale 2020 roku. Udostępniony w bieżącym tygodniu trailer do obejrzenia poniżej.

6 komentarzy:

 1. Świat Snów! No to śnijmy! I grajmy...

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. Lubię klimatyczne gry przygodowo-logiczne, więc liczę, że DREAMO dostarczy dużo przyjemności sympatykom takich produkcji. :)

   Usuń
 3. Kto wie, może faktycznie gra ciekawa?

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.