sobota, 9 listopada 2019

Ultimate Games z kolejnymi propozycjami na Switcha


Wśród tytułów, jakie to trafiają do wydawniczego katalogu polskiej firmy Ultimate Games S.A., regularnie pojawiają się gry w wersjach dedykowanych Nintendo Switch. Pierwsza połowa tegorocznego listopada przynosi zaś posiadaczom japońskiego sprzętu premiery trzech takich pozycji. Ściślej rzecz ujmując, chodzi o Ships, Blindy i The Mims Beginning, w przypadku których Ultimate Games zajęło się nie tylko wydaniem konsolowych portów, lecz także czuwało nad ich przygotowaniem.


Ships – wirtualna praca na wodach Bałtyku
Ships to symulator, który pozwoli graczom wypłynąć na Morze Bałtyckie i zmierzyć się z rozmaitymi zadaniami. Przykładowo, przyjdzie nam wyruszać na misje ratunkowe bądź zadbać o przewiezienie oraz zamontowanie dużych instalacji morskich. Oprócz tego, nie zabraknie chociażby okazji do wydobywania z wodnych głębin pokaźnych rozmiarów obiektów. Łącznie przyszykowano 24 typy misji, implementując też takie atrakcje jak m.in. system naprawy i konserwacji statków czy tryb bezpośredniej kontroli nad członkami załogi. Do naszej dyspozycji zostaną natomiast oddane 3 modele statków specjalnego przeznaczenia, a mianowicie kontenerowiec, półzanurzalny statek transportowy oraz głębokomorska jednostka konstrukcyjna. Switchowe wcielenie Ships figuruje w ofercie sklepu Nintendo od 5 listopada.


Blindy – hardcorowe wyzwania w pikselach
Projekt autorstwa Radosława Felicha skierowany jest do tych zwolenników grafiki retro, którzy jednocześnie lubią, kiedy gry wyciskają z nich siódme poty. Blindy to dwuwymiarowa platformówka o bardzo dużym stopniu trudności. Stąd na porządku dziennym będą w tej rodzimej produkcji liczne zgony oraz częsta konieczność powtarzania wielu fragmentów, póki nie nabierzemy należytej wprawy. Warto swoją drogą nadmienić, iż kluczową funkcję na gruncie mechaniki przypisano tutaj ponoć ciemności. A w sumie dostaniemy 60 wymagających poziomów, plus 4 różne tryby rozgrywki. No i podobnie jak wyżej opisane Ships, konsolowe Blindy można nabyć za pośrednictwem Nintendo eShop. Gra dostępna na Switchu od 8 listopada bieżącego roku.The Mims Beginning, czyli rzecz o życiu w kolorowym kosmosie
The Mims Beginning, za którego narodzinami stoi polskie studio Squatting Penguins, to strategia typu god-like, bratająca klimaty sci-fi i fantasy. Tytułowe Mimsy udają się w międzygwiezdną podróż, lecz owa wyprawę zakłóca bolesne zderzenie z asteroidą. Dlatego więc gracz musi pomóc pociesznym stworkom w rozwijaniu ich kosmicznej kolonii, która to powstała po ewakuacji nieboraków ze zniszczonego statku. A jak tego dokonać? Ano korzystając ze swoich wręcz boskich mocy, by wywierać wpływ na losy doglądanych Mimsów. Podczas zabawy zatroszczymy się np. o przeprowadzenie technologicznych badań, hodowlę zwierząt, sadzenie roślin czy zwycięstwo w obliczu różnorodnych zagrożeń, z klęskami żywiołowymi włącznie. Według oficjalnych informacji, będziemy też nawet mogli przewidywać przyszłość. Debiut edycji dla użytkowników Swicha ustalono na 11 listopada tego roku, a karta produktu w sklepie Nintendo znajduje się pod owym odnośnikiem.

8 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Rozumiem. Może więc następnym razem trafi się coś, co Cię zainteresuje. :)

   Usuń
 2. The Mims Beginning zakochałam się :D rozumiem, że te pomarańczowe stworki obok tej błękitnej rakiety to właśnie te Mimsy? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to te słodziaki. Również mnie rozczuliły i mam nadzieję, że gra z ich udziałem to solidna porcja sympatycznej rozrywki. :)

   Usuń
 3. to pierwsze całkiem interesujące:) ładna grafika:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i tematyka też ciekawa, zwłaszcza jeśli ktoś się interesuje takich rzeczami. Mnie z kolei najbardziej ciekawią te kosmiczne stworzonka. :)

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. U mnie kosmos na I miejscu zdecydowanie i ten właśnie tytuł chciałabym poznać bliżej w pierwszej kolejności, acz Bałtyk też ciekawy. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.