czwartek, 1 października 2020

Październikowa premiera gry After Midnight

 


Już niebawem, a konkretnie 13 października, światło dzienne ujrzy After Midnight. Wtedy bowiem ten polski miks strategii turowej i gry logicznej, który pozwoli odbiorcom dołączyć do antropomorficznego zespołu medycznego, ukaże się w całej swej okazałości na komputerach PC oraz Mac. Dodać jednocześnie trzeba, że do wirtualnej walki ze zmutowanymi wirusami, jakie to zaatakują wymyślony na potrzeby produkcji szpital, będziemy mogli przystąpić za darmo.

After Midnight to projekt niezależnego studia deweloperskiego Afterburn z siedzibą w Łodzi. Ekipa ta zdążyła uraczyć wcześniej graczy dwiema interesującymi pozycjami swojego autorstwa. Jedną z nich jest logiczne Golf Peaks, które polega na zdobywaniu górskich szczytów poprzez oryginalne sterowanie piłką golfową i które zawitało na App Store, Google Play, komputery PC oraz Mac, plus konsole Nintendo Switch. Drugi z tychże tytułów to natomiast inbento. Kulinarna gra logiczna z kotami, która jest dostępna na mobilkach (iOS, Android), a także na Switchu.

 


Najnowsza propozycja od łódzkich deweloperów zabierze graczy do pewnego szpitala, w którym pracują takie antropomorficzne zwierzaki jak Lisa – lisiczka na stanowisku doktorowej, pani zimorodek Maria, piastująca posadę pielęgniarki, czy żubr Robert z działu ratownictwa medycznego. I chociaż dużo obowiązków w placówce opieki zdrowotnej nie jest niczym nowym, tutejszy personel czeka szczególnie sporo roboty. Na dokładkę, iście nietypowej. Owszem, zmaganie się z różnymi wirusowymi sprawami to wszak stały element szpitalnego życia. Niemniej w tym konkretnym wypadku będziemy mieć do czynienia z wyjątkowo niecodzienną sytuacją. A to dlatego, że stawimy czoła inwazji pokaźnych rozmiarów wirusów, walcząc z nimi w dosłownym sensie.

Jak już wspomniałam, mechanika After Midnight zbrata ze sobą formułę strategii turowej i pierwiastki zapożyczone od gier logicznych. Fabularna warstwa produkcji zostanie z kolei przedstawiona pod postacią stylizacji à la visual novel. Gracze będą mogli tutaj wskoczyć w buty reprezentantów służby zdrowia, by tępić rozmnażających się na terenie szpitalnego ośrodka przeciwników. O sukcesie podczas starć z wirusowymi niemilcami zadecydują zaś takie czynniki jak strategiczne planowanie naszych ruchów czy udana praca zespołowa, oparta na pasywnych i aktywnych zdolnościach bojowych personelu zaatakowanej placówki.

 


Co istotne, ten przystrojony kreskówkową grafiką tytuł ma być dostosowany do wymogów rodzinnej zabawy, nadając się dla osób w różnym wieku. Ponadto, zostanie wzbogacony o ciekawostki z dziedziny ochrony zdrowia. Wartą odnotowania informację stanowi również fakt, iż After Midnight zostało częściowo sfinansowane przez Narodowe Centrum Kultury (w ramach programu dotacyjnego „Kultura w sieci”).

Chętnym, by sprawdzić tę darmową grę, przypominam, że premiera nastąpi 13 października. Produkcję będzie można pobrać za pośrednictwem serwisu itch.io, gdzie zresztą ma ona już stosowną kartę. Tam też znajdziemy obecnie wersję demonstracyjną. A poniżej zwiastun do obejrzenia.

 

 

30 komentarzy:

 1. Raczej nie zdecyduję się na tą grę. Póki co mam kilka innych zainstalowanych, które gram od czasu do czasu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem. Zawsze zresztą możesz sprawdzić ten tytuł w późniejszym terminie, jeśli będziesz miała czas i ochotę. :)

   Usuń
 2. Ja już nawet nie wiem sam, jakie gry mam zainstalowane na swoim laptopie. Niemniej - wyżej recenzowana gra jest na "topie". Pozdrawiam serdecznie w ten niespokojny czas wirusowy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie będę musiała sobie coś zainstalować, bo to, w co grałam ostatnio, już odinstalowałam. Tak więc pora wybrać sobie kolejne tytuły do sprawdzenia. Również pozdrawiam. :)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Oby polscy twórcy w dalszym ciągu raczyli nas różnymi ciekawymi pomysłami. Polacy już nie po raz pierwszy pokazują, że dobrze sobie radzą w branży gier. :)

   Usuń
 4. Takie gierki zawsze mnie cieszą... :) przypominają te stare z amigii...

  OdpowiedzUsuń
 5. Grafika ładna, ale gra nie w moim guście

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem. Może innym razem trafi się coś, co bardziej Cię przekona. :)

   Usuń
 6. Podoba mi się, że to polska gra :) Wydaje się ładnie zrobiona, chociaż nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Całkiem fajnie się zapowiada :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak myślę. Ode mnie również moc pozdrowień. :)

   Usuń
 8. Biorąc pod uwagę tematykę, nawet nie wiem czy się śmiać czy płakać. :P Ale zapamiętam, zwłaszcza, że piszesz, że jest darmowa. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że będziesz się dobrze bawić przy tej grze, jeśli dasz jej szansę. :)

   Usuń
 9. Hehe tylko nie wirusy :P ale w sumie gierka wydaje się nawet sympatyczna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym w sumie chętnie zagrała, więc czekam na premierę. :)

   Usuń
  2. Dużo gier rozegrałaś z tych co nam tutaj przedstawiasz?

   Usuń
  3. Z wszystkim niestety nie daję rady. Sporo tego jeszcze przede mną, ale zapisuję sobie tytuły, żeby powoli odhaczać.

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.