sobota, 31 lipca 2021

Achilles: Legends Untold na Steam Early Access w Q1 2022

 


Na I kwartał 2022 r. zaplanowany został debiut polskiej gry Achilles: Legends Untold w ramach usługi wczesnego dostępu na platformie Steam. Jak słusznie wskazuje tytuł tejże produkcji, to propozycja dla sympatyków starożytności i mitologii greckiej. Ale nie tylko, bo – pod kątem mechaniki – będziemy mieć  do czynienia z izometryczną grą typu action RPG, ochoczo czerpiącą z gatunków soulslike oraz hack’n’slash. Fani takich hitów jak np. Dark Souls czy Diablo również mogą zatem znaleźć tutaj coś dla siebie.

 

Achilles: Legends Untold to projekt, którego przygotowywaniem zajmuje się rodzime studio Dark Point Games. Główną i zarazem grywalną postacią tejże pozycji jest zaś tytułowy Achilles. Legendarny bohater wojny trojańskiej, którego doskonale kojarzą osoby obeznane ze sferą greckich mitów. W każdym razie, podczas zabawy zostaniemy wmieszani w konflikt pomiędzy dwoma bóstwami – Hadesem i Aresem. Mianowicie rządzący podziemnym światem umarłych Hades niejako zatrudnia Achillesa, by ten reprezentował go w walce z bogiem wojny Aresem. Stąd protagoniście przyjdzie przemierzyć starożytne krainy, gdzie czekają na niego zarówno przydatne artefakty, jak i liczni wrogowie (m.in. najemnicy czy rozmaite potwory). Naszym sprzymierzeńcem będzie natomiast Hefajstos, bóg patronujący sztuce kowalstwa, który to przerobi przyniesione mu materiały rzemieślnicze na oręż.

 


Choć tytuł ten zrodził się z inspiracji hack’n’slashami i szczególnie wymagającymi grami soulslike, deweloperzy obiecują, że ich produkcja będzie bardziej uniwersalna. Znaczy się, perypetie Achillesa zaoferują niższy próg wejścia niż słynny cykl Dark Souls, dzięki czemu mniej doświadczeni gracze nie odczują zagubienia, mogąc w zamian liczyć na ogólną przystępność. Jednocześnie Legends Untold ma być też skierowane do zaprawionych w bojach odbiorców, gdyż to z myślą o nich zaimplementowane zostanie wiele nieobowiązkowych zadań o wyższym stopniu trudności. Co istotne, system walki bazować ma na combosach z użyciem różnorakich broni, np. mieczy, toporów czy włóczni. Rozwój postaci oparty z kolei będzie na złożonych drzewkach umiejętności. Warto ponadto dodać, że twórcy chwalą się zastosowaniem autorskiego systemu sztucznej inteligencji o nazwie GAIA, odpowiedzialnego za realistyczne, nieprzewidywalne i zorganizowane reakcje ze strony przeciwników.

 

Prócz kampanii dla pojedynczego gracza, Achilles: Legends Untold zawierać ma także tryb sieciowej kooperacji, który pozwoli nam na wspólne stawianie czoła napotykanym niebezpieczeństwom. Wczesnodostępowe nadejście produkcji – jak na początku wspomniałam – nastąpić ma w I kwartale przyszłego roku.  A skoro ten rodzimy tytuł posiada już swoją kartę na Steamie, gdzie ukaże się w wersji dedykowanej komputerom PC, zainteresowani mogą dorzucać go do tamtejszej listy życzeń.

 

 

12 komentarzy:

 1. Super, że Polska też tworzy takie ciekawe gry!

  OdpowiedzUsuń
 2. Gra oparta na mitologii greckiej musi być bardzo ciekawa:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój tata by się polubił z tą gra

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa gra. Będę miał na uwadze. Serdecznie pozdrawiam. Na nowym telefonie odkryłem ciekawe gry :) Ale ja - jak to mól książkowy - przeważnie w książkach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że to ciekawe gry i książki. Również pozdrawiam i życzę udanej niedzieli. :)

   Usuń
 5. Jakoś ten klimacik mnie nie ciągnie. Nawet nie umiem powiedzieć dlaczego, ale jakoś tak nie czuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem. Mnie jednak akurat przyciąga ta gra. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.