sobota, 24 lipca 2021

Natural Instincts już na Steam Early Access

 


W ramach usługi wczesnego dostępu na platformie Steam, swój rynkowy debiut zaliczyła ostatnio proekologiczna gra Natural Instincts, której motyw przewodni to troska o dziką przyrodę. Tytuł ten jest bowiem interaktywnym symulatorem życia zwierząt, każącym odbiorcom zadbać zarówno o poszczególne gatunki, jak i o równowagę zamieszkiwanego przez nie ekosystemu. Nie brak też tutaj edukacyjnego przekazu, zwłaszcza że twórcy kuszą także obecnością rozmaitych ciekawostek przyrodniczych.

 

Produkcja, której tworzeniem zajmuje się gliwickie DreamStorm Studios, a za której wydanie odpowiada warszawskie Games Operators, oferuje kształcącą zabawę z otwartym światem, gdzie przyjdzie nam przejąć kontrolę nad losem zwierząt w ich naturalnym środowisku. Dlatego obserwowanie różnorakich reprezentantów fauny, które to pozwala zdobyć cenną wiedzę o zwyczajach i reakcjach tychże stworzeń, wymaga jednocześnie podejmowania stosownych działań, często związanych z występowaniem wszelkiego rodzaju zdarzeń losowych. Do obowiązków gracza należą zatem takie rzeczy jak choćby konieczność ingerencji wtedy, kiedy doglądani podopieczni będą potrzebować jedzenia, picia bądź schronienia. Co się tyczy niebezpieczeństw, przed którymi musimy je chronić, te obejmują zagrożenia naturalne i aktywność człowieka (np. budowę dróg czy wyrzucanie śmieci).

 

Warto zarazem wiedzieć, że zachowanie równowagi w przyrodzie nie obędzie się tu bez kontrolowania populacji zwierząt. Mianowicie czasami trzeba doprowadzać do zwiększenia liczebności danego gatunku poprzez rozmnażanie, a kiedy indziej wręcz odwrotnie – do jej zmniejszenia, co można zrobić zezwalając na ataki drapieżników. Wszystko to oczywiście w malowniczej scenerii, na którą w bieżącym, wczesnodostępowym wydaniu składa się europejski las. Pozostając w temacie fazy rozwojowej, aktualnie zawiera ona krótki samouczek, tryb swobodnej rozgrywki i 3 misje kampanii. Więcej informacji znajdziecie zresztą na steamowej karcie produktu. Natural Instincts ukazało się w wersji dla komputerów PC.

 

 

12 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawie się zapowiada, trochę mroczna się wydaje ta dzika przyroda :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ to wspaniale wygląda ❤ niesamowita grafika. Robi wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Odtworzyłem filmik. Zapowiada się faktycznie ciekawie. Jak już wspomniałem - gdzieś na swoim nowym telefonie mam podobne gry, ale teraz głównie czytam. Podręczniki licealne, "Bieguni" Olgi Tokarczuk i "Mitologia Greków i Rzymian " Zygmunta Kubiaka. Serdeczne pozdrowienia. Na południu straszny upał :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Mitologia Greków i Rzymian" to coś dla mnie. Również pozdrawiam. :)

   Usuń
 4. Bardzo ciekawa recenzja, chętnie bym w taką grę zagrała, bardzo lubię przyrodę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To akurat news informujący o premierze i cechach gry. Mam nadzieję, że gra Ci się spodoba, jeśli dasz jej szansę. :)

   Usuń
 5. To mi się podoba. Super grafika :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też doceniam oprawę wizualną tej gry, podobnie zresztą jak jej ekologiczne aspekty. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.