niedziela, 4 lipca 2021

Switchowa i pecetowa premiera Foodtruck Arena

 


W pierwszych dniach tegorocznego lipca, światło dzienne ujrzało Foodtruck Arena, które to serwuje odbiorcom pomysłowe i zakręcone połączenie wyścigów oraz sportowego kopania piłki, przystrajając takową mieszankę tematyką kulinarną. Tytuł ten dostępny jest w wersjach dedykowanych komputerom PC, a także konsolom Nintendo Switch.

 

Foodtruck Arena to polski projekt, który pierwotnie zapowiadany był pod inną nazwą – FoodBall. Za opracowanie tej gry odpowiada niezależne studio Cat-astrophe Games, a za jej wydaniem stoją firmy Gaming Factory i Ultimate Games. Zabawa polega zaś tutaj na startowaniu w oryginalnych meczach, których uczestnikami są właściciele food trucków, czyli furgonetek sprzedających jedzenie. Co więcej, takowi zawodnicy dysponują równie osobliwym odpowiednikiem piłki do „kopania”, bo mowa o sporych rozmiarów pomidorze.

 


Jeśli chodzi o warianty rozgrywki, jakie to przygotowali rodzimi deweloperzy, jednym z nich jest tryb turniejowy, a mianowicie fabularna kampania dla pojedynczego gracza. W ramach takowej opcji wybieramy sobie kogoś z 4 dostępnych postaci, których sekrety przyjdzie nam przy okazji poznać podczas zabawy. Główny cel stanowi jednak wygranie turnieju, dzięki czemu zasiądziemy na kulinarnym tronie. Natomiast kolejny tryb to lokalny multiplayer dla drużyn złożonych z maksymalnie 4 osób. Warto przy tym wiedzieć, że wieloosobowe sesje możemy rozgrywać zarówno w kooperacyjnej, jak i rywalizacyjnej wersji.

 

Co istotne, w osiągnięciu sukcesu na arenie pomogą nam takie umiejętności specjalne jak korzystanie z dopalaczy, zamrażanie oponentów czy zostawianie plam sosu, które spowalniają wrogów. Jeśli wobec tego kusi Was udział w owych nietuzinkowych zmaganiach, pecetową edycję Foodtruck Arena można zakupić na Steamie, a wydanie na Switcha za pośrednictwem Nintendo eShop.

 

 

24 komentarze:

 1. Zapowiada się ciekawie - obejrzałem cały filmik. Pozdrawiam i życzę dobrego tygodnia :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, również życzę pomyślnego tygodnia i przesyłam serdeczne pozdrowienia. :)

   Usuń
 2. a ja nawet nie wiem o co kaman :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się naprawdę ciekawie :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ma w sobie klimat dawnych gier.

  OdpowiedzUsuń
 5. ale bekowa gierka :D haha!

  OdpowiedzUsuń
 6. To musi być wciągające. łamigłówki i zręcznościówki mogą rozwinąć dziecko.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa gra ale chyba nie dla mnie 😊

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.