piątek, 16 lipca 2021

Prace nad grą Infection Free Zone w toku, a nowe DLC do 112 Operator dostępne już teraz

 


Polskie Games Operators podzieliło się ostatnio informacjami o nowej grze ze swojego wydawniczego katalogu. Mowa o postapokaliptycznej strategii Infection Free Zone, nad którą pracuje rodzimy zespół deweloperski Jutsu Games. Tytuł ten powinien ujrzeć światło dzienne w 2022 r. na komputerach PC, lecz już teraz istnieje możliwość poznania fabularnego wstępu do owej propozycji. Co ciekawe, takowy przedsmak, który opatrzono nazwą The Last Duty, przybrał formę DLC do 112 Operator, czyli innej gry, za jaką stoją wyżej wymienione ekipy.

 

Infection Free Zone reprezentować ma – jak przed chwilą wspomniałam – gatunek gier strategicznych, przy czym istotna rola przydzielona będzie elementom związanym z budowaniem bazy oraz odtwarzaniem pobliskich struktur miejskich. Akcja tej produkcji zostanie osadzona nie dość, że w postapokaliptycznej przyszłości, to na dokładkę, w takim zniszczonym świecie, gdzie ludzkość musi zmagać się z wirusową infekcją, przemieniającą zakażonych w bezrozumnych i agresywnych szaleńców, po uprzednim zatrzymaniu pracy ich serc. Będziemy mieć tu zatem do czynienia z wariacją na temat popularnego motywu zombie. W każdym razie, efekty szybkiego rozprzestrzeniania się tegoż wirusa kładą – co do przewidzenia – kres dotychczasowemu życiu naszej cywilizacji, prowadząc do jej upadku i wyludnienia miast, a także do dużego niedoboru niezbędnych zasobów (m.in. jedzenia czy energii elektrycznej).

 

Infection Free Zone

Produkcja ta pozwoli graczowi wcielić się w przywódcę grupy ocalałych, który – wraz ze swoimi towarzyszami niedoli – usiłuje stworzyć tzw. „Strefę Wolną od Zakażenia”. Co ważne, w trakcie rozgrywki będzie można wybrać dowolne miasto na świecie, a jego układ zostanie dokładnie odwzorowany dzięki danym z OpenStreetMap. Rozwijając swoją bazę, przyjdzie nam zadbać o fabryki, farmy, schrony i różne konstrukcje obronne. Jeśli zaś chodzi o gromadzenie zasobów, wiedza na temat topografii miasta przyda się po to, by dotrzeć chociażby do aptek czy sklepów spożywczych. Niemniej myszkowanie po zrujnowanych budynkach narazi nas przy okazji na ryzyko konfrontacji z zainfekowanymi. Ci ostatni mają też zresztą naprzykrzać się nocnymi atakami, co pociągnie za sobą konieczność odpierania hord przeciwników. Ale nie tylko zarażeni będą stanowić problem, bowiem wśród ocalałych spoza naszej grupy możemy spodziewać się zarówno przyjaznych, jak i zdecydowanie wrogo nastawionych ludzi.

 

Gdyby ktoś chciałby dorzucić Infection Free Zone do swojej listy życzeń w sklepie firmy Valve, stosowną kartę produktu znajdzie pod tym adresem. Natomiast płatne DLC do 112 Operator (The Last Duty), które serwuje odbiorcom wstęp do fabuły zapowiedzianej na przyszły rok pozycji, można od 14 lipca zakupić za pośrednictwem Steama, a jego tamtejsza karta ulokowana została pod owym odnośnikiem. Rzecz jasna, wymaga ono do działania podstawowej wersji 112 Operator. Poniżej do obejrzenia zwiastun CGI, który to promuje tą niedawno wypuszczoną zawartość dodatkową.

 

 

10 komentarzy:

 1. Zapowiada się bardzo ciekawie -> obejrzałem cały filmik do końca. Bardzo klimatyczne. Pozdrawiam weekendowo - i życzę miłego weekendu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również przesyłam pozdrowienia, a także życzę przyjemnego i spokojnego weekendu. :)

   Usuń
 2. Taka tematyka gier to zupełnie nie moja bajka. Ale bardzo ciekawie opisana gra!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja z kolei jestem skłonna dać temu tytułowi szansę, kiedy już się ukaże. Kusi mnie właśnie tematyka zombie apokalipsy. :)

   Usuń
 3. Ten Zombiak z pierwszej grafiki wygląda jak z filmu "Jestem Legendą", który bardzo lubię:D Gra wygląda na ciekawą, lubię takie klimaty:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano faktycznie podobny. BTW też lubię ten film i takie klimaty :D

   Usuń
 4. Gra może się spodobać mojemu mężowi

  OdpowiedzUsuń
 5. Raczej nie w moim typie ta gra :)

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.