sobota, 3 lipca 2021

Gamedec – zwiastun o szerokim wpływie działań gracza

 


Anshar Studios z Katowic podzieliło się nowym zwiastunem promującym grę Gamedec. Izometrycznego RPG-a w cyberpunkowej konwencji, którego pecetowa premiera przewidziana jest na 16 września bieżącego roku. Opublikowany w ostatnim czasie filmik koncentruje się na podkreśleniu ogromnego wpływu, jaki to wszelkie działania gracza wywierać mają nie tylko na przebieg fabuły, ale i na rozgrywkę tej nad wyraz dobrze rokującej produkcji.

 

Jak obiecuje rodzimy zespół deweloperski, Gamedec będzie „prawdziwym doświadczeniem RPG”, w ramach którego odbiorcy mogą spodziewać się regularnych zmian przedstawionego świata pod wpływem podejmowanych podczas zabawy wyborów. Czy to w przypadku ewidentnie ważnych decyzji, czy to jeśli chodzi o pozornie nieistotne drobnostki. Co więcej, konsekwencje naszych poczynań (wypowiedzianych słów, wykonanych czynności czy nawet braku reakcji) mogą ujawnić się zarówno natychmiast bądź po dłuższym czasie, jak i pozostawać w swoistym stanie ukrycia.

 


Tworzona przez katowicką ekipę propozycja, o której zresztą kilkakrotnie pisałam na moim blogu, przeniesie graczy do Warszawy XXII w. i pozwoli posmakować fachu detektywa tropiącego wirtualnych przestępców. A takich gagatków w futurystycznej wizji polskiego miasta nie zabraknie, gdyż technologiczny postęp pociągnął za sobą duży rozwój cyfrowo wykreowanych światów i znaczący wzrost ich roli w życiu człowieka. W każdym razie, prowadzenie cyberpunkowych śledztw upłynie nam pod znakiem dużej nieliniowości oraz silnie rozgałęziającej się warstwy fabularnej, co będzie zasługą wyżej zasygnalizowanego podejmowania decyzji. Warto dodać, że dostaniemy tutaj mnóstwo okazji do toczenia rozbudowanych konwersacji, ujawniania różnych spisków, obmyślania własnych intryg czy badania zależności pomiędzy rzeczywistością a sferą wirtualną.

 

Jak już pisałam, Gamedec zadebiutuje na komputerach PC 16 września 2021 r. Tytuł ten zadebiutować ma wówczas na Steamie, GOGu, Epic Games Store oraz Humble Store. Z kolei premiera na konsolach nastąpi w późniejszym terminie. Wspomniany we wstępie zwiastun można natomiast obejrzeć poniżej.

 

 

14 komentarzy:

 1. Wygląda bardzo ładnie, grafika pierwsza klasa. Dawno - powtarzam się - w nic nie grałem, ale ta gra zapowiada się bardzo ciekawie. Pozdrowienia weekendowe ślę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i również pozdrawiam, a także życzę miłego weekendu. :)

   Usuń
 2. Ja o grach niestety wiele nie napisze bo w żadne nie gram. Ale ta gra jak dla mnie wygląda na bardzo starannie przygotowaną :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale teraz to robią piękne gry. Myślę, że to dlatego dzieci tyle czasu grają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogólnie teraz dzieci więcej korzystają z elektroniki. Teraz częściej grają też np na smartfonie niż na podwórkach ze znajomymi.

   Usuń
 4. Fajne, detektyw i przestepcy, to może być super. I to nasze.

  OdpowiedzUsuń
 5. To super, że w Polsce powstają takie ciekawe gry ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej gra nie dla mnie, nie lubię gier RPG. Ja czekam z niecierpliwością na Dying Light 2 na Ps4 :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja z kolei muszę wreszcie nadrobić kiedyś DL1.

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.