środa, 22 września 2021

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #270

 

O tym, że Saint Kotar, point and click w klimacie psychologicznej grozy, ujrzy światło dzienne w październiku bieżącego roku, wiadomo było już w lipcu. Niemniej dopiero we wrześniu doprecyzowano, iż rynkowy debiut owej gry nastąpić ma 28 października. Tegoroczny wrzesień zaprocentował zaś nadejściem kolejnego wcielenia marki Life is Strange, opatrzonego podtytułem True Colors. Najnowsza odsłona owego hitowego cyklu opowiada o losach młodej Alex Chen, u której empatia i zdolność wpływania na cudze emocje nabierają wręcz nadprzyrodzonych rozmiarów. A co jeszcze wydarzyło się w tym miesiącu, jeśli chodzi o przygodówkowy świat? Kilka przykładów poniżej.

 

Stories of Blossom z kartą Steam

Swojego miejsca na platformie Steam doczekała się w ostatnim czasie niezależna przygodówka Stories of Blossom (Windows), której premierę zaplanowano na rok 2022. Projekt autorstwa Soft Leaf Studios zaserwuje odbiorcom podróż po stylizowanych na bajkowe ilustracje i skąpanych w pastelowych kolorach światach, jakie to zrodziły się dzięki wyobraźni pewnej dziewczynki. Przejmując stery nad ową małolatą, przyjdzie nam uczestniczyć w serii osobliwych historii, które jednocześnie stanowić mają swoistą formę nauki. Mianowicie mowa o lekcjach, jakie próbuje protagonistce wpoić jej dziadek. Możemy zatem spodziewać się produkcji o pewnego rodzaju walorach dydaktycznych. Sklepową kartę produktu można znaleźć pod tym adresem.

 


Slender Threads z darmowym prologiem

Argentyńskie studio Blyts, które posiada na swoim koncie m.in. klasyczną przygodówkę Kelvin and the Infamous Machine, wypuściło darmowy prolog gry Slender Threads. Tytuł ten ma być point and clickiem w konwencji thrillera, a jego akcję osadzono w enigmatycznej miejscowości o nazwie Villa Ventana. Tam bowiem trafia sprzedawca książek Harvey Green, który zjawia się w owym miasteczku nieświadomy faktu, że jego wizyta jest efektem zagadkowej intrygi, obmyślonej przez złowrogie i niewidzialne siły…

 

Mężczyzna szybko przekona się jednak, że teren ten skrywa mroczne tajemnice. A to choćby przez koszmarne sny czy podejrzane zbiegi okoliczności, które przybliżą pana Greena do odkrycia zatrważającej prawdy. Poza tym, Harvey napotka też galerię ekscentrycznych postaci o niejasnych zamiarach. Natomiast łamigłówki zaoferować mają graczom należyte wyzwanie. Co się tyczy bezpłatnego wstępu, który można pobrać np. ze Steama, ten funduje nam, według oficjalnych informacji, około 1 godziny rozgrywki z 8-10 godzin przewidzianych na całość. Data debiutu pełnej wersji nie została, póki co, ujawniona.

 


Konkretny termin premiery nowego Sherlocka

Sherlock Holmes Chapter One od Frogwares, czyli nowa gra przygodowa z udziałem słynnego brytyjskiego detektywa, ma już dokładną datę premiery. A ustalono ją na 16 listopada 2021 r., przy czym produkcja ta zadebiutuje wtedy na komputerach PC i konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Z kolei wydania dedykowane Xboksowi One i PlayStation 4 pojawią się w późniejszym terminie. W każdym razie, twórcy skupią się tu na młodzieńczych latach tytułowego bohatera, który odwiedza pewną śródziemnomorską wyspę. Miejsce egzotyczne i malownicze, acz równocześnie niebezpieczne. Co ściąga Holmesa w te strony? Tajemnicza śmierć jego rodzicielki. Młody Holmes zajmie się więc sprawą o osobistym – przynajmniej po części – charakterze. Dodam, że zarówno użytkownicy konsol, jak i pecetów mogą zamawiać tę produkcję w ramach przedsprzedaży (edycję zwykłą lub deluxe).

 

 

If On A Winter's Night, Four Travelers teraz również na Steam

Darmowa przygodówka If On A Winter's Night, Four Travelers, która w I kwartale 2021 r. zawitała do katalogu portalu itch.io, jest od 21 września dostępna także w serwisie Steam. Za tym pixel artowym point and clickiem stoją Laura Hunt i Thomas Möhring ze studia Dead Idle Games. Owa propozycja jest skoncentrowanym na narracji dramatem z pierwiastkami horroru. Przeniesiemy się tutaj do końcówki lat 20. XX w., by prześledzić historie 4 uczestników balu maskowego w pewnym pociągu. Zakochanego homoseksualisty Carlo, na którego miłosnych schadzkach kładzie się coraz większym cieniem aktywność faszystów. Pogrążonej w rozpaczy wdowy Lady Winterbourne, na której majątek czyhają liczni zalotnicy. Doktora Jordana Samuelsa, zwracającego się ku okultyzmowi, by dokonać odwetu na wyśmiewającym go środowisku. I niejakiej Laylah, która, choć lubi swoją pracę, wypatruje odskoczni od rutyny nawet kosztem podpadnięcia wpływowym przełożonym.

 

 

Between Time: Escape Room na PC i Nintendo Switch

Niezależna ekipa z mc2games, której to portfolio zawiera wirtualne escape roomy Palindrome Syndrome i Tested on Humans, wprowadziła na rynek kolejną, logiczno-przygodową pozycję tego rodzaju. Between Time: Escape Room, bo taki tytuł nosi owa produkcja, traktuje o próbie kradzieży wehikułu czasu. A któż podejmie starania ku temu, by zabrać takową machinę? Oczywiście my – gracze. Co ważne, zabawa, która polega ogólnie na ucieczce z zamkniętych pomieszczeń, została doprawiona motywem czasoprzestrzennych podróży. Tak oto dostaniemy ponoć okazję do eksploracji 5 pokoi z różnych okresów historii ludzkości, a tym samym do rozwiązywania tamtejszych łamigłówek, rozszyfrowywania tajnych kodów i odkrywania poukrywanych w owych miejscach przedmiotów. Gra do kupienia w wersji na PC (Steam) oraz na Switcha (Nintendo eShop).

 


14 komentarzy:

 1. Nie mam jednej ulubionej - tj. zamieszczonej tutaj przygodówki, ale wszystkie są ciekawe i zasługują na zainteresowanie. Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsza pozycja wydaje się bardzo przyjemna ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słodycz bije z pierwszej propozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Druga gra i ostatnia to zdecydowanie coś w moich klimatach. Pierwsza wygląda mega uroczo od graficznej strony :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że wypatrzyłaś w tym odcinku coś, co mogłoby Ci się spodobać.

   Usuń
 5. Gra Slender Threads ma ciekawą grafikę, ale chętnie zabrałabym w końcu e Sherlocka;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do Sherlocka, grałam w inne produkcje o słynnym detektywie od studia deweloperskiego Frogwares. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.