czwartek, 16 września 2021

Gamedec – cyberpunkowe śledztwa w wirtualnych światach już możliwe

 


16 wrzesień 2021 r. to dzień premiery gorąco wyczekiwanej gry Gamedec. Cyberpunkowej produkcji z gatunku RPG i z widokiem izometrycznym, która została przygotowana przez katowickie Anshar Studios. Pozycja ta jest obecnie dostępna w wersji na komputery PC. Niemniej warto przy okazji nadmienić, że ów tytuł zawita też na konsole, a termin debiutu na innych platformach powinien zostać ujawniony w nieodległej przyszłości.

 

Gamedec serwuje odbiorcom wyprawę do Warszawy XXII w., gdzie na porządku dziennym jest częsty pobyt ludzi w wirtualnych światach. Mieszkańcy futurystycznej wizji stolicy mogą przy tym liczyć na szeroki wybór wśród owych cyfrowo generowanych środowisk, obejmujących takie scenerie jak np. prehistoryczna dżungla czy Dziki Zachód. Niestety, wirtualne uniwersa zaczęły się też jednocześnie przyczyniać do występowania różnych problemów, z wirtualną przestępczością na świecie. Co zatem logiczne, zaistniało zapotrzebowanie na tzw. „gamedeców”, czyli detektywów ze specjalizacją do prowadzenia śledztw w cyfrowych światach i tropieniu tych, którzy łamią tam prawo.

 


Podczas rozgrywki wcielimy się właśnie w jednego z takich ekspertów od wirtualnych dochodzeń. Co ważne, tytuł spod szyldu Anshar Studios kusi obietnicą rolplejowego doświadczenia, w którym to podejmowane przez nas wybory odgrywają ogromną rolę, a uniwersum produkcji ciągle dostosowuje się zarówno do naszych decyzji, jak i grywalnej postaci, ulegającej zmianom wraz z uzyskiwaniem kolejnych postępów. Mało tego, konsekwencje posunięć gracza mają być bliskie prawdziwemu życiu, bowiem można je podzielić na natychmiastowe, długofalowe oraz ukryte. Tak oto Gamedec odwołuje się do tradycji klasycznych gier fabularnych, zezwalając na swobodne badanie rozmaitych spraw z kilku perspektyw.

 

Pecetowe wydanie tej cyberpunkowej propozycji nabędziemy za pośrednictwem Steama, Epic Games Store, GOGa bądź Humble Store. W momencie swojego rynkowego debiutu, Gamedec oferuje następujące wersje językowe: polską, angielską, francuską, hiszpańską, niemiecką oraz tłumaczenie na uproszczony chiński. Dodam jeszcze, że przez tydzień od premiery można zakupić grę 10% taniej. Najświeższy zwiastun do obejrzenia poniżej.

 

 

8 komentarzy:

  1. Ładna grafika, ogólnie ciekawa wydaje się ta gra 🙂

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetnie się prezentuje ta gra - zwłaszcza grafika . I te "wirtualne światy" - też pociągające. Serdecznie pozdrawia, już piątkowo :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Gra ukazuje świat, który może nas czekać w niedalekiej przyszłości, ciekawa fabuła. Super, jest to w jaki sposób bohater się rozwija, widać potencjał w tej produkcji:)

    OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.