piątek, 24 września 2021

Gra logiczna Golf Peaks już na konsolach Xbox

 


Ciesząca się pozytywnymi opiniami gra logiczna Golf Peaks może już doliczyć kolejne sprzęty do puli platform, na jakich jest dostępna. Produkcja ta trafiła bowiem wcześniej na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android, komputery PC oraz Mac, a także na Nintendo Switch. Natomiast w ostatnim czasie, bo 21 września 2021 r., wkroczyła na konsole firmy Microsoft, dzięki czemu teraz zagrają w nią również posiadacze Xboksów Series X/S i One.

 

Golf Peaks to niezależna propozycja, za której zaprojektowanie odpowiada niewielkie studio Afterburn z siedzibą w Łodzi. Ekipa ta posiada na swoim koncie chociażby sympatyczne inbento, serwujące odbiorcom kulinarne główkowanie. A w przeniesieniu i wydaniu gry na platformy Xbox pomógł zespół 7Levels z Krakowa, który, tak na marginesie, udzielił też uprzednio wsparcia przy wprowadzaniu owego tytułu na Switcha. Krakowiacy mogą zaś pochwalić się tym, że mają w portfolio m.in. kolorową platformówkę Jet Kave Adventure.

 

 

Wracając do sedna, czyli samego Golf Peaks, mamy tutaj do czynienia z nieszablonowym spojrzeniem na grę w golfa. Mianowicie podczas zabawy poruszamy piłką golfową po to, aby zdobywać górskie szczyty. A skoro już o górach mowa, podkreślić przy tym trzeba, iż takowe scenerie również cechują się oryginalnym przedstawieniem. W projekcie autorstwa Afterburn przybierają wszak formę minimalistycznych i zarazem estetycznie wyglądających pól dla golfiarzy. Co istotne, przygotowane przez deweloperów plansze podzielone są na różne typy bloków, znacząco rzutując przez to na logiczną rozgrywkę. Oprócz tego, twórcy pokusili się też o pierwiastki rodem z karcianek, gdyż do zmiany położenia naszej piłeczki służą tzw. karty akcji.

 

W tej rodzimej produkcji znajdziemy ponad 120 poziomów do zaliczenia, które mają godzić odpoczynek z wyzwaniem i które rozdzielono pomiędzy 9 różnorodnych, acz jednocześnie spójnych stylistycznie światów. Bądź co bądź, zainteresowani nabyciem Xboksowej edycji mogą sprawić ją sobie za pośrednictwem sklepu Microsoftu, gdzie gra kosztuje 22,99 zł.

12 komentarzy:

 1. Zapowiada się bardzo ciekawie, świetnie przedstawiłaś tę grę. Cieszy też fakt - że - to jest rodzima produkcja. Na pewno gra znajdzie swoich nabywców i namiętnych graczy. Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miły komentarz i również pozdrawiam. :)

   Usuń
 2. To jest naprawdę interesujące! :) Pozdrawiam Cię serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Również przesyłam pozdrowienia, miłej niedzieli.

   Usuń
 4. Gra dla każdego, chociaż mnie bardzo szybko nudzą takie gry, wystarczy że czegoś nie umiem przejść przez kilka minut, już leci do kosza 😅

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja jednak mam więcej cierpliwości do takich tytułów. :)

   Usuń
 5. Widziałam wiele tego typu gier ale granie na konsoli może być fajne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię takie logiczne gry 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może więc dobrze bawiłabyś się przy Golf Peaks. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.