niedziela, 5 września 2021

Viro Move – rozrywkowy trening na VR w październiku 2021

 


Na przyszły miesiąc, a konkretnie na 20 października, zapowiedziana została premiera dedykowanej sprzętowi VR gry Viro Move, która bratać ma zręcznościową rozgrywkę ze spalającym kalorie fitnessem. Od tego właśnie dnia ów tytuł będzie dostępny na PC VR (Oculus Rift, HTC Vive). Jednakże w nieodległej przyszłości, bo jeszcze w bieżącym roku, gra zawita również na sprzęt Oculus Quest.

 

Viro Move to niezależny projekt, którego przygotowaniem zajęło się polskie studio Fit Reality z siedzibą w Warszawie. Ta przygotowana z myślą o wirtualnej rzeczywistości produkcja łączyć ma przyjemne z pożytecznym, bo zabawę z prawdziwym treningiem fitness. Mianowicie pracując nad mechanizmami rozgrywki, rodzimi deweloperzy starali się bowiem zatroszczyć zarazem o to, by wykonywane przez graczy ruchy w naturalny sposób naśladowały aktywność fizyczną. Dzięki temu regularne sesje przy owym tytule nie tylko pozwolą uzyskiwać coraz lepsze wyniki pod kątem liczby punktów w rankingach, lecz także poprawić nasze samopoczucie i kondycję zdrowotną.

 


Co istotne, twórcy obiecują, że gra będzie dostosowana zarówno dla osób wprawionych w sportowych wyzwaniach, jak i dla tych, którzy prowadzą głównie siedzący tryb życia. Stąd Viro Move ma dopasowywać się do naszych aktualnych potrzeb, umożliwiając rozpoczęcie zabawy od mniej wymagającej rozgrzewki bądź natychmiastowe zmierzenie się ze znacznie bardziej intensywnym treningiem. Warto jednocześnie nadmienić, że zaimplementowano tutaj specjalny algorytm, analizujący nasze ruchy i pokazujący liczbę spalonych kalorii. Co więcej, praktyczne ćwiczenia przybiorą w propozycji od Fit Reality formę dynamicznych i wykonywanych na pięciu zróżnicowanych arenach zadań, które to polegają na strzelaniu z pistoletu, zakładaniu rękawic bokserskich oraz machaniu mieczem.

 

Warszawski zespół deweloperski zdaje sobie sprawę z tego, iż taka gra jak Viro Move posiada potencjał do przyjemnego spędzania czasu w gronie przyjaciół bądź w towarzystwie rodziny. Prócz samotnego grania, będzie więc też można trenować wspólnie w tzw. trybie „hot seat”. Steamowa karta produktu ulokowana została pod tym adresem, a poniżej podrzucam zwiastun do obejrzenia.

 

 

18 komentarzy:

 1. Nigdy nie grałam w grę tego typu, tzn że podczas gry autentycznie trzeba się ruszać. Zawsze miałam na coś takiego ochotę, ale nie miałam okazji:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może kiedyś nadarzy się więc odpowiednia okazja :)

   Usuń
 2. Bardzo fajny pomysł! Tylko żeby jeszcze była taka forma... mniej tylko na strzelanie a bardziej taka relaksacyjna lecz nadal z ćwiczeniami? To też byłoby super!

  Pozdrawiam Zakładka do Przyszłości

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To gra, w której ma być dużo akcji, ale będzie można sobie wybrać łatwiejszą lub bardziej wymagającą rozgrywkę.

   Usuń
 3. Świetna gra widzę . Pierwszy raz widzę takie nowatorskie rozwiązanie :) Serdecznie pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również pozdrawiam, a ponadto życzę udanego tygodnia. :)

   Usuń
 4. to wygląda zaiste nowocześnie i inaczej :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie wzięłabym udział w takim treningu

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam takie gry! Jeśli w końcu kupię VR, to w zestawie z tą grą. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że będziesz zadowolona, jeśli zainwestujesz kiedyś w taki sprzęt i dedykowane mu gry. :)

   Usuń
 7. Świetne. Lubię takie sportowe gry ruchowe

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajny pomysł. Teraz wiele osób ma nadwagę przez komputery i gry. Sama chętnie bym pograła!

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.