wtorek, 11 października 2022

Aquarist już na Switchu, a Castle Renovator zawitał na PlayStation

 

Tegoroczny październik zaprocentował debiutem konsolowych wersji gier symulacyjnych Aquarist i Castle Renovator. Otóż pierwszy z wyżej wymienionych tytułów, który pozwala zająć się prowadzeniem sklepu akwarystycznego, trafił ostatnio na Nintendo Switch. Natomiast druga z gier, traktująca dla odmiany o renowacji i budowie zamków oraz innych obiektów z dawnych czasów, poszerzyła swój zasięg o PlayStation (4 i – w ramach wstecznej kompatybilności – 5). Za wprowadzenie obu produkcji na rynek konsol odpowiada firma Ultimate Games S.A., która podjęła się nie tylko wydania, lecz również przygotowania takowych portów.

 

Aquarist


Aquarist

Aquarist pojawiło się pierwotnie na komputerach PC w marcu 2022 r., stanowiąc owoc prac polskiego studia FreeMind S.A. Ten symulator właściciela sklepu akwarystycznego łączyć ma w sobie, według oficjalnych informacji, relaksującą rozrywkę, pierwiastki edukacyjne oraz dbałość o różne detale związane ze wziętą na warsztat tematyką. Do naszych zadań należą tutaj takie czynności jak np. tworzenie czy odnawianie akwariów. Przyjmując rozmaite zlecenia, a tym samym uzyskując kolejne postępy, zdobędziemy oczywiście środki, dzięki którym będziemy mogli zakupić zarówno nowe gatunki ryb i wodnych roślin, jak też stosowne wyposażenie. Co istotne, szykowane przez nas zbiorniki muszą zapewniać warunki odpowiednie dla umieszczanych w nich organizmów. Zainteresowani switchowym wcieleniem Aquarist nabędą grę w sklepie Nintendo. Swoją drogą, na późniejszy termin zaplanowano premierę tego tytułu na Xboksach (One, Series X/S).

 

 

Castle Renovator

Castle Renovator to gra, która również dała się uprzednio poznać na pecetach. Oryginalna, komputerowa premiera miała bowiem miejsce w maju 2021 r., acz pod inną nazwą – Castle Flipper. Ów projekt narodził się zaś za sprawą rodzimego zespołu deweloperskiego Pyramid Games S.A. Jak napomknęłam we wstępie, odbędziemy tu swoistą wyprawę do przeszłości, by posmakować fachu renowatora i budowniczego. Do naszej dyspozycji oddano szeroki wachlarz praktycznych narzędzi oraz kilkanaście różnorodnych lokacji, w tym – przykładowo – zamki, stodoły czy nawet pirackie statki. Dodać trzeba, że prócz zaliczania konkretnych zleceń (m.in. robienie porządków, naprawa i urządzanie budynków), owa propozycja zezwala też na sprzyjający swobodzie rozwój własnej osady. A kto chciałby zagrać w Castle Renovator na PS4 lub 5, dedykowaną sprzętowi Sony edycję zakupi za pośrednictwem PS Store. Podobnie jak Aquarist, w przyszłości gra ukaże się także na Xboksach.

 

 

6 komentarzy:

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.