wtorek, 18 października 2022

Powstaje RPG o komorniku – REPO MAN

 


Achara Studios z Warszawy szykuje dla graczy obiecujący projekt o nazwie REPO MAN. Pozycja ta reprezentować ma gatunek RPG i pozwoli pokierować komornikiem, który zostanie wciągnięty w sieć intryg. Premiery na komputerach PC powinniśmy wypatrywać w 2023 r. Planowane są też wersje dedykowane konsolom PlayStation (4, 5) oraz Xbox (One, Series X/S), acz debiut takowych edycji nastąpi w późniejszym terminie.

 

REPO MAN zaserwuje odbiorcom historię, jaka to rozegra się w alternatywnym świecie, przystrojonym neonami i elementami stylu secesyjnego. Wykreowane na potrzeby tego tytułu uniwersum zostanie zaś wypełnione nie tylko ludźmi, lecz także przedstawicielami pochodzącej od mitologicznych istot rasy Fae. Według oficjalnych informacji, problemy owej rzeczywistości obejmą m.in. enigmatyczną epidemię depresji, co zapewne obdarzy warstwę fabularną posępną atmosferą. Kłopotów będzie zresztą więcej, a przekona się o tym grywalny bohater w osobie Arthura Newsteada, czyli wspomnianego na wstępie komornika. Co ciekawe, przeżywający akurat kryzys mężczyzna sam nagle staje w obliczu zadłużenia. Mało tego, pobyt protagonisty na terenie rodzinnego miasteczka San Alma każe mu też zmierzyć się z nabierającą coraz większych rozmiarów konspiracją.

 


Pod kątem mechaniki, produkcja autorstwa Achara Studios będzie pierwszoosobowym RPG, przygotowywanym z myślą o zabawie dla pojedynczego gracza. Zaznaczyć zarazem muszę, że silny nacisk zostanie położony na narrację, a to poskutkować ma wielowątkową fabułą. Co równie istotne, rodzimi deweloperzy nie zamierzają ograniczać naszych działań do poznawania i wybierania kolejnych linijek dialogowych. Wręcz przeciwnie, należy spodziewać się zabiegów dążących do zróżnicowania rozgrywki. Stąd nie zabraknie także – przykładowo – eksploracji, walk, sekwencji skradankowych, a nawet pierwiastków zapożyczonych z karcianek. Warto przy okazji nadmienić, iż małą próbkę będziemy mogli posmakować prawdopodobnie jeszcze przed premierą. A to za sprawą demka dla pecetowców, zapowiedzianego na I kwartał 2023 r.

 

Rynkowe entrée pełnej wersji, jak już pisałam, nastąpić ma w przyszłym roku, przy czym wpierw światło dzienne ujrzy komputerowe wcielenie tej intrygującej propozycji, a w bliżej nieokreślonej przyszłości ukażą się porty konsolowe. REPO MAN zostanie wypuszczony pod wydawniczymi skrzydłami polskiej firmy Games Box S.A., wchodzącej w skład grupy Ultimate Games S.A. Zainteresowanych dodaniem gry do listy życzeń na platformie Steam odsyłam do stosownej karty produktu.

 

 

12 komentarzy:

 1. Świetnie przedstawiłaś tę grę, pozdrawiam Julito :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. To dobre! Nawet komornik już się doczekał wcielenia w grze! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twórcom gier nie brak, jak widać, przeróżnych pomysłów :)

   Usuń
 3. No brzmi całkiem oryginalnie, a to nie jest łatwe przy tylu pomysłach na gry :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kosz już wykorzystanych pomysłów faktycznie solidnie zapełniony, ale w sumie to wciąż wiele rzeczy czeka na wykorzystanie. Jestem w tej materii dobrej myśli i sądzę, że pewnie jeszcze niejeden raz gracze zostaną zaskoczeni nieszablonową ideą. :)

   Usuń
 4. No czegoś takiego to się nie spodziewałem.

  OdpowiedzUsuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.