czwartek, 20 kwietnia 2017

Expeditions: Viking ozłocone, a Conquistador rusza z darmowym weekendem!


Prace nad historyczną grą RPG pt. Expeditions: Viking zostały ukończone, a tym samym produkcja osiągnęła status gold i – zgodnie z ostatnimi zapowiedziami – do sprzedaży trafi 27 kwietnia bieżącego roku. By zaś dodatkowo podgrzać atmosferę przed premierą, poprzednia część cyklu – Expeditions: Conquistador startuje z darmowym weekendem na Steamie.

Podobnie jak w przypadku pierwszej odsłony, za Expeditions: Viking odpowiada niezależne studio Logic Artists z Danii. Kontynuacja pozwoli wskoczyć w szaty przywódcy nordyckiej wioski, od niedawna cieszącego się stanowiskiem lidera. Nasze szefowanie najwyraźniej nie wszystkim przypada do gustu, albowiem nie brak sąsiadów, którzy lubią spędzać czas na obmyślaniu podstępnych planów, no i raczej nie będą mieli oporów przed porzuceniem teorii na rzecz praktyki. Dlatego też musimy udowodnić swoją wartość, czego dokonamy wyruszając na podbój królestw Wysp Brytyjskich.

Jak przystało na szanującego się wodza wikingów, do naszych zajęć należeć zatem będzie organizacja wypraw, plądrowanie różnych przybytków, a także wytyczanie szlaków handlowych oraz zawieranie politycznych sojuszy, bo niekiedy lepiej wszak dogadać się nieco inaczej niżli tylko za pomocą topora i rozlewu krwi. Co istotne, dostaniemy nawet możliwość wyboru, czy podążymy bardziej agresywną czy wręcz przeciwnie – względnie pacyfistyczną ścieżką, nad hurtowe ścinanie łbów przedkładając dobre stosunki handlowe. To od gracza zależeć będzie, jak zostanie zapamiętany przez historię, wyrabiając sobie opinię tyrana lub dyplomaty.


Deweloperzy nie kryją się z radosnymi nastrojami i liczą, że ich wirtualne dziecię spełni oczekiwania fanów. Taki optymizm jest zresztą zrozumiały zważywszy na ciepłe przyjęcie Expeditions: Viking m.in. na zamkniętych beta testach. W międzyczasie twórcy dają natomiast odbiorcom szansę nieodpłatnego zasmakowania Expeditions: Conquistador, czyli debiutanckiego wcielenia serii, gdzie dla odmiany zawitamy do Nowego Świata, kierując hiszpańskimi konkwistadorami. Darmowa zabawa rozpocznie się 21 kwietnia o godzinie 19.00 na Steamie i potrwa przez calutki weekend.

Tak więc przypominam, że premiera Expeditions: Viking już 27 kwietnia. Wtedy to każdy chętny nabędzie ten tytuł w takich sklepach jak np. Steam, GOG czy Gamersgate. Oprócz tego, polscy gracze będą mogli zakupić wersję pudełkową, która pojawi się na rynku dzięki współpracy nawiązanej pomiędzy dwoma rodzimymi firmami – wydawcą IMGN.PRO i dystrybutorem Cenegą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz