wtorek, 27 czerwca 2017

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #56


Przypominam, że od 27 czerwca posiadacze PS4 mogą zaopatrywać się w klimatyczną produkcję Dark Arcana: The Carnival od Artifex Mundi. Ba, katowicki zespół wyciąga w bieżącym tygodniu jeszcze jednego asa z rękawa. Jakiego konkretnie? I co oprócz tego rzuciło mi się w oczy, jeśli chodzi o przygodówkową branżę?


Premiera Persian Nights
29 czerwca do sprzedaży trafi gra pt. Persian Nights: Piaski Przeznaczenia (Persian Nights: Sands of Wonders). To produkcja skierowana do sympatyków casualowych przygodówek z ukrytymi obiektami, a zwłaszcza do takich osób, jakim marzy się HOPKA w klimatach “Baśni tysiąca i jednej nocy”. Projekt ujrzy światło dzienne pod wydawniczym szyldem firmy Artifex Mundi, którą bardzo dobrze kojarzą nie tylko polscy fani niedzielnego grania. Pracami deweloperskimi zajęło się natomiast zewnętrzne studio, a konkretnie SoDigital z Krakowa.

Główną bohaterką Piasków Przeznaczenia jest aptekarka Tara, która pragnie powstrzymać rozwój dziwnej zarazy w rodzinnej Persji. Nie jest to jednak jedyny problem, z jakim zmagają się mieszkańcy baśniowego kraju. Złożony chorobą król Badiya nie może pełnić swych obowiązków, w związku z czym faktyczne rządy sprawuje surowy Wielki Wezyr Zaved. Wracając do samej Tary, młoda kobieta wyruszy w niebezpieczną podróż na poszukiwanie leku przeciw pladze, lecz otrzyma na szczęście wsparcie od przystojnego Dariusa, a także od uroczej dżinki o imieniu Minu. Wojaże dzielnego tria nie pożałują nam okazji do podziwiania mnóstwa pięknych lokacji, zaś wśród przygotowanych minigier nie zabraknie zadań, które w pomysłowy sposób pogodzą walki i akrobacje z regułami gatunku HOPA. Tytuł zadebiutuje na systemach Windows, Mac OS, Linux, iOS oraz Android.Francisco Gonzalez rozstał się z Wadjet Eye Games
Niezależny deweloper Francisco Gonzalez, który ma na swoim koncie m.in. darmową serię Ben Jordan: Paranormal Investigator oraz komercyjne A Golden Wake, zakończył współpracę z firmą Wadjet Eye Games, specjalizującą się w produkowaniu i wydawaniu pixel artowych point and clicków. Twórca opublikował pełne oświadczenie w tej sprawie na swoim blogu (tekst w języku angielskim), wyjaśniając okoliczności rozstania z twórcami cyklu Blackwell. Według podanych informacji, pożegnanie odbyło się w przyjaznej atmosferze i za obopólną zgodą zainteresowanych stron.
Screen z gry Lamplight City
Francisco Gonzalez uściśla również, iż nie był tam na pełnym etacie od kwietnia 2016 roku. Stało się tak na skutek niekorzystnego splotu bliżej nieokreślonych zdarzeń, mimo że postapokaliptyczne Shardlight, które stworzył wraz z Benem Chandlerem, odniosło sukces. Dave Gilbert, założyciel Wadjet Eye Games, chciał jednak wydać kolejny projekt pana Gonzaleza – steampunkowo-wiktoriański kryminał Lamplight City. Testował nawet wczesne wersje przygodówki i podsuwał różne sugestie, ale wszystko to coraz bardziej uwypuklało dzielące deweloperów różnice artystyczne. Co zatem z Lamplight City? Francisco Gonzalez bynajmniej nie porzuca prac nad produkcją, tyle że tytuł nie ukaże się w barwach Wadjet Eye Games. Miały już zresztą miejsce wstępne rozmowy z innym wydawcą.


Observer – gameplay z komentarzem dewelopera
W sieci pojawił się materiał video, który demonstruje fragmenty rozgrywki z najnowszej produkcji autorstwa krakowskiego Bloober Team – Observer. Udostępniony gameplay opatrzony został komentarzem twórców, a wcześniej można było go zobaczyć podczas targów E3 2017. Podobnie jak poprzednia gra studia, czyli ciepło przyjęte Layers of Fear, Observer zafunduje nam zabawę w konwencji grozy, ale jednocześnie zrobi to w zgoła odmienny sposób, bo tym razem należy nastawić się na horror w cyberpunkowym sosie.


Akcja tytułu zostanie osadzona w roku 2084 i skupi się na poczynaniach neuronowego detektywa Daniela Lazarskiego, który pracuje w szeregach specjalnej jednostki do hackowania przestępczych umysłów. Warto dodać, iż Observer doczeka się polskiej edycji pudełkowej od Wydawnictwa Techland. Ponadto, wśród obsady rodzimego dubbingu znajdziemy nazwisko popularnego aktora Arkadiusza Jakubika, który co prawda nie wciela się w głównego bohatera, lecz przypadła mu w udziale inna postać. Mowa o Janusie – dozorcy kamienicy, dokąd trafi Daniel Lazarski. Pecetowa premiera gry została ustalona na tegoroczne lato.


The Little Acre na iOS
21 czerwca bieżącego roku wypuszczono mobilne wcielenie przygodówki The Little Acre, która w grudniu 2016 roku zadebiutowała na komputerach PC, a także na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Najświeższa edycja gry dostępna jest na urządzeniach przenośnych z systemem iOS i można ją nabyć w sklepie App Store. Przypominająca klasyczne animacje pozycja, która za producenta wykonawczego ma samego Charlesa Cecila od Broken Swordów, opowiada o losach niejakiego Aidana i jego córki Lily. Bohaterowie żyją na co dzień w Irlandii lat 50. XX w., lecz pewnego razu oboje wylądują w zupełnie obcym świecie. Wpierw zostanie tam przeniesiony Aidan, a wkrótce potem przychodzi kolej na małą, dzielną dziewczynkę, która podąża śladem rodziciela. Fakt wydania gry na iOS uczczono okolicznościowym zwiastunem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.