środa, 21 czerwca 2017

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #55


Co ostatnio zdradzono na temat wewnętrznych głosów pana Blake’a? Kto wybierze się niedługo do nawiedzonego lunaparku? A kimże jest Lucy, która zbiera aktualnie pieniążki na Kickstarterze? No i co się dzieje z pewnym niebieskowłosym młodzianem? Odpowiedzi poniżej.


Inner Voices – suty update na Steam Summer Sale
22 czerwca startuje letnia wyprzedaż na Steamie, która uszczupli portfel niejednego klienta sklepu firmy Valve. Owszem, trafi się wiele korzystnych cen, lecz wiadomo – jak człowiek złapie to i owo, wyjdzie z tego wszystkiego spora suma. Ale do rzeczy. Mianowicie wraz z nastaniem Steam Summer Sale dużą aktualizację otrzyma Inner Voices, pierwszoosobowa gra przygodowa w klimacie psychologicznego horroru, której producentem jest warszawskie Simulation Games Studio (Sigma Games). Wydawca tytułu – polski zespół z Fat Dog Games poinformował bowiem, że projekt doczeka się zarówno usprawnień technicznych, jak i całkiem istotnych nowości w obrębie swojej zawartości.

Jeśli chodzi o stricte techniczne poprawki, te mają obejmować lepszą optymalizację, większą stabilność, a także pozbycie się pewnych niedoróbek w warstwie graficznej. Pozostałe części składowe update’u podarują odbiorcom chociażby opcję wyłączenia tzw. jumpscare’ów. Możemy ponadto liczyć na obecność nowych zagadek środowiskowych, które nie są ściśle związane z główną ścieżką fabularną, ale powinny dołożyć swoje trzy grosze do wzbogacenia doświadczeń płynących z rozgrywki. Mimo że Inner Voices już wcześniej posiadało satysfakcjonujący współczynnik replayability, nowa aktualizacja dodatkowo sprzyja ponownemu wskoczeniu w skórę Johna Blake’a, krążącego po enigmatycznym i wiecznie zmieniającym się labiryncie. A kto dotąd nie zapoznał się z rodzimą produkcją, być może zechce uzupełnić swoją bibliotekę na Steamie, robiąc zakupy z okazji letniej wyprzedaży.


Dark Arcana wkrótce na PS4
Jak wspominałam w niedawnej zapowiedzi Grim Legends 2 na Xboksa One, bieżący tydzień dopieszcza tych konsolowych fanów gier HOPA, którzy mają w domu sprzęt Microsoftu. Wszak lada moment, bo 23 czerwca zadebiutuje takowe wydanie drugiej odsłony baśniowego cyklu. Niemniej użytkownicy konsol PlayStation 4 nie muszą czuć się poszkodowani, gdyż parę dni później, a konkretnie 27 czerwca, katowickie Artifex Mundi wypuści inny swój tytuł w wersji przeznaczonej na urządzenia firmy Sony. Mowa w tym wypadku o produkcji Dark Arcana: The Carnival, która zafunduje odbiorcom wyprawę pośród surrealistycznych scenerii oraz elementów zaczerpniętych z konwencji grozy. Cena edycji na PS4 wyniesie 42 zł.


O powyższej pozycji pisałam swego czasu na łamach blogowego przeglądu, ale przypomnę, iż jej fabuła kręci się wokół śledztwa prowadzonego przez pewną panią detektyw. Kierując poczynaniami kobiety, udamy się do lunaparku, acz oczywiście nie po to, by beztrosko zaszaleć na rollercoasterze i odreagować stres po pracy. Wręcz przeciwnie, naszą podopieczną ściągają na miejsce sprawy zawodowe, ponieważ na terenie wesołego miasteczka w niejasnych okolicznościach zniknęła młoda matka, zostawiając tam swoje dziecko. W trakcie dochodzenia dowiemy się zaś, że nie jest to jedyne dziwne zdarzenie dotyczące feralnego lunaparku. Mało tego, pani detektyw odwiedzi również alternatywną rzeczywistość po drugiej stronie lustra, stając przed zadaniem powstrzymania sił ciemności.


Fear Lucy na Kickstarterze
20 czerwca 2017 roku ruszyła kampania crowdfundingowa na rzecz sfinansowania projektu o nazwie Fear Lucy. To pierwszoosobowy horror przygodowy, którego opracowaniem zajmuje się niezależne studio God As A Cucumber z siedzibą w Belgii. Gra zaoferuje nam możliwość wcielenia się w niejaką Lucy, będącą ledwie noworodkiem. Bobaskowi daleko jednak to typowego dzidziusia, czyli takiego brzdąca, co do szczęścia starczy mu possanie matczynego cyca. Jak zagadkowo informuje deweloper, Lucy w unikalny sposób wykorzysta perspektywę, aby odkryć swoją prawdziwą naturę, wraz z faktycznym celem pobytu na świecie. Należy jednocześnie zaznaczyć, iż odmienny sposób obserwacji u bohaterki znajdzie stosowne odzwierciedlenie w rozgrywce, a także w oprawie wizualnej. Jeżeli chcecie sprawdzić, jak to z grubsza wygląda, zapraszam do zerknięcia na poniższy filmik lub/i odwiedzenia kickstarterowej witryny tytułu. Zbiórka funduszy potrwa do 20 lipca tego roku, a jej ewentualny sukces uwarunkowany jest zebraniem przynajmniej 16,5 tys. euro.Sally Face – kiedy epizod nr 2?
Od pewnego czasu znana jest dokładna data premiery drugiego odcinka przygodówki Sally Face. Amerykański deweloper Steve Gabry, który stoi za tym epizodycznym projektem, ujawnił, że nowy rozdział – The Wretched ujrzy światło dzienne 7 lipca bieżącego roku. Wtedy to poznamy kolejny fragment historii tytułowego bohatera, którym jest chłopak o protetycznej twarzy, niebieskich włosach i pełnej tajemnic przeszłości. W każdym razie, do debiutu Sally Face, Episode 2: The Wretched pozostało jeszcze dość sporo dni, a co za tym idzie – kto dopiero chciałby zacząć swoją przygodę z ową marką, na pewno zdąży nadrobić zaległości i przejść w międzyczasie poprzednią część (Episode One: Strange Neighbors).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.