piątek, 9 czerwca 2017

Fat Dog Games wydaje mroczną platformówkę Dream Alone


Cóż za licho dotknęło pewną wioskę, której społeczność zapadła w stan będący ni to snem, ni to śmiercią? I czy mały chłopiec zdoła temu zaradzić? Z takimi problemami zmierzymy się w platformówce Dream Alone, której producentem jest polskie studio WarSaw Games ze stolicy. Funkcję wydawcy powyższego tytułu piastuje natomiast inna rodzima firma – Fat Dog Games.

O tym, że obie ekipy nawiązały współpracę, mogli na własne oczy przekonać się goście tegorocznej, piątej już edycji Pixel Heaven, która miała niedawno miejsce w Warszawie (25-28.05.2017). Podczas dedykowanej grom indie i retro imprezy doszło bowiem do pierwszej publicznej prezentacji Dream Alone. Pozycja ta, jak napisałam we wstępie, reprezentuje gatunek platformówek. Jej fabuła skupi się zaś na losach chłopca o imieniu Irra, który nie ma w życiu lekko za sprawą osobliwej zarazy, nękającej rodzinną wioskę bohatera. Mieszkańcy osady, włącznie z familią protagonisty, zapadają kolejno w dziwaczną śpiączkę. Malec weźmie zatem na swoje dziecięce barki zadanie odnalezienia mitycznej Pani Śmierci, gdyż wyłącznie ona potrafi ponoć położyć kres epidemii.

To faktycznie dużego kalibru misja, zwłaszcza kiedy uwzględnimy wiek naszego podopiecznego. Jednakże nie przejmiemy kontroli nad zupełnie bezbronnym pacholęciem, ponieważ Irra dysponować ma różnymi zdolnościami specjalnymi. Jak każdy typowy heros z gier platformowych, oczywiście nabiega się i naskacze, lecz przykładowo będzie też umiał zrobić wypad do alternatywnej rzeczywistości czy spowolnić upływ czasu. Ba, podobno zdoła nawet sklonować samego siebie. Co istotne, te oryginalne talenty okażą się nieodzowne przy unikaniu niektórych pułapek. Należy ponadto dodać, że pełną niebezpieczeństw tułaczkę odbędziemy pośród monochromatycznych i posępnych scenerii, obejmujących takie miejscówki jak choćby las, cmentarz bądź pole bitwy. Dzięki specyficznej stylistyce szata graficzna wzbudzi skojarzenia ze starymi opowieściami grozy, ale nie tylko, bo w połączeniu z warstwą narracyjną, Dream Alone będzie mieć w sobie coś z mrocznych bajek.

Kiedy powinniśmy spodziewać się premiery tejże produkcji? Na podanie konkretnego dnia debiutu trzeba jeszcze poczekać, aczkolwiek poinformowano, że Dream Alone ujrzy światło dzienne w pierwszym kwartale 2018 roku, trafiając na komputery PC i Mac. W międzyczasie można za to obserwować oficjalną witrynę projektu oraz facebookowy profil gry. Poniżej zobaczycie z kolei promujący perypetie Irry teaser.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.