piątek, 23 czerwca 2017

Detached - nowy tryb zabawy i promocja na Steam Summer Sale

 
Eksplorację kosmosu w Detached reklamowano dotąd jako feerię ekstremalnych doznań, której twórcom z katowickiego Anshar Studios przyświecała idea przekraczania granic. Tego typu hasła mogły działać ostudzająco na graczy nieprzyzwyczajonych do zbyt intensywnych doświadczeń. Niemniej za sprawą nowego trybu Eagle Eye View produkcja ma szansę stać się przystępniejsza właśnie dla takich osób, a chociażby dla części z nich.


W przypadku Detached, które 18 maja 2017 roku opuściło fazę Wczesnego Dostępu, od początku uprzedzano, iż raczej nie jest to tytuł dla szczególnie wrażliwych na gwałtowne zmiany prędkości tudzież kierunku. Jednakże również wśród takich odbiorców mogli znaleźć się zainteresowani buszowaniem po międzygwiezdnych rubieżach, zwłaszcza gdy dana propozycja posiada dużo pozytywnych opinii na Steamie, a materiały video, wespół ze zrzutami ekranu, wyglądają nad wyraz apetycznie. Dlatego postanowiono rozszerzyć grono potencjalnych nabywców, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom graczy, którzy lękają się bezkompromisowych szaleństw.


Wspomniany na wstępie tryb Eagle Eye View zaimplementowano w ramach nowej aktualizacji i można go włączyć za pośrednictwem menu ustawień. Cel tejże funkcji polega na złagodzeniu ekstremalnych doświadczeń przy jednoczesnym uzyskaniu tzw. złotego środka, bo wszystko ma odbywać się bez szkody dla immersji. To bardzo ważne, skoro Detached zostało zaprojektowane z myślą o sprzęcie do wirtualnej rzeczywistości. Jakie konkretnie remedium zastosowali zatem deweloperzy? Ano gdy przyjdzie pora na bardziej drażliwe manewry (np. przyspieszenie czy rotacja wokół własnej osi), świeżo dodana opcja zadba o zwężenie pola widzenia przy wykonywaniu takowych ruchów w kosmicznej przestrzeni.

Update, który prócz Eagle Eye View oferuje m.in. usunięcie pewnych drobnych usterek, dostępny jest zarówno w sklepie Oculus Store, jak i na Steamie, gdzie przeczytacie więcej informacji poświęconych różnym aspektom gry. Kto zaś nie sprawił sobie jeszcze pozycji autorstwa Anshar Studios, to powinien wiedzieć, że Steam wprowadził promocyjną cenę z okazji trwającej akurat letniej wyprzedaży. Detached sprzedawane jest tam obecnie z 20-procentową zniżką, która obowiązuje do 5 lipca bieżącego roku.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.