czwartek, 8 lutego 2018

Bear With Me – edycja kolekcjonerska na Steam, konsolowe wersje w drodzeNiezależna przygodówka Bear With Me, która udowodniła, iż bajka potrafi tworzyć zgrany zespół z kryminałem noir, ponownie daje o sobie znać. Tym razem chorwackie studio Exordium Games ogłosiło, że w II kwartale 2018 roku perypetie Amber i Teda wkroczą na rynek konsol. Posiadacze komputerów mogą zaś od 8 lutego nabywać tzw. Collector’s Edition, a ci, którzy wolą co nieco posmakować przed zakupem, mają obecnie taką szansę, pobierając za darmo pierwszy odcinek produkcji.

Bear With Me to epizodyczny point and click, którego pierwszy rozdział ujrzał światło dzienne w sierpniu 2016 roku, na systemach Windows, Mac OS i Linux. Kolejne dwie partie tej historii ukazały się pierwotnie w roku 2017, a ich debiut przypadł odpowiednio na luty (ep.2) oraz październik (ep.3). Fabuła przygodówki oscyluje wokół poszukiwań chłopaka o imieniu Flint, jakie bierze na swoje barki młodsza siostra zaginionego – Amber. Choć dziewczynka zauważa zniknięcie brata nocą, nie zamierza czekać do rana, lecz z miejsca przystępuje do działań. Wkrótce też dołącza do niej Ted E. Bear, emerytowany prywatny detektyw w futrze pluszowego misia.


Śledczy duet rozpoczyna dochodzenie od domu dziewczęcia, po czym wypuszcza się na ulice metropolii Paper City. Rzecz jasna nasi protagoniści nie omieszkają przesłuchać napotkanych postaci, co pozwoli graczom poznać obsadę złożoną z antropomorficznych zabawek. Aha, jest jeszcze ktoś – enigmatyczny podpalacz Red Man, który nie dość, że daje ujście swoim piromańskim zapędom, to, na domiar złego, najwyraźniej pragnie dorwać Amber. Całość, jak już zasygnalizowałam, żeni bajkę z czarnym kryminałem, acz nie tylko, bo dochodzą również elementy grozy oraz humoru (np. popkulturowe cytaty). Co najważniejsze, taka mieszanka zdaje egzamin, a do tego tytuł odznacza się atrakcyjną, monochromatyczną grafiką w stylu 2D i z niewielkimi akcentami czerwieni.

Jeśli chodzi o konsolowe wcielenia produkcji, które przewidziano na II kwartał bieżącego roku, możemy spodziewać się wersji dla Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Platformy te otrzymają wydanie, które zawierać ma zestaw wszystkich trzech odcinków. Prócz pełnego angielskiego voice actingu, konsole zaoferują nam francuskie, niemieckie, włoskie, hiszpańskie i rosyjskie napisy. A co z Bear With Me Collector’s Edition, które 8 lutego zawitało na komputery PC i Mac, plus systemy Linux? Poza dostępem do kompletnego sezonu, znajdziemy tu takie cyfrowe dodatki jak soundtrack, artbook i bogatą dokumentację o kulisach tworzenia poszczególnych aspektów gry. Zainteresowanych edycją kolekcjonerską odsyłam do karty produktu na Steam, gdzie aktualnie obowiązuje 10-procentowa obniżka. Promocyjna cena wynosi 32,39 zł, a po 15 lutym BWM CE kosztować będzie 35,99 zł.

Gdyby ktoś wahał się z podjęciem decyzji o ewentualnym zakupie, sam pierwszy epizod można sprawdzić bez żadnych opłat. Darmowy odcinek do pobrania za pośrednictwem Steama, natomiast poniżej zobaczycie zwiastun, który promuje wydanie kolekcjonerskie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.