wtorek, 17 kwietnia 2018

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #100


Jak ten czas szybko leci! To już setny odcinek przeglądu wieści o grach mniej bądź bardziej przygodowych, w związku z czym chciałabym podziękować wszystkim za odwiedziny nie tylko przy okazji publikacji tych cyklicznych wpisów, ale i innych tekstów. Nie przedłużając, zapraszam do lektury niniejszej porcji wiadomości, które tradycyjnie kręcą się wokół przygodówkowej branży.


Twórcy The Master’s Minion proszą o zastrzyk gotówki
Na Kickstarterze trwa obecnie kampania, która ma na celu zebranie funduszy dla klasycznego point and clicka o nazwie The Master’s Minion. Przygodówka ta pozwoli odbiorcom prześledzić mroczną i zarazem komediową opowieść o mistrzu i jego słudze, przy czym rola grywalnego bohatera przypada w udziale drugiemu z powyższych osobników. To, swoją drogą, bardzo dobrze znane popkulturze postacie, a konkretnie doktor Frankenstein oraz garbaty asystent Igor.


Kierując niezbyt urodziwym, lecz sympatycznym w gruncie rzeczy pomocnikiem, zajmiemy się takimi obowiązkami jak chociażby naprawa sprzętu laboratoryjnego czy dostarczanie materiału do badań. Sumienna robótka nie jest jednak należycie doceniana przez szefa, którego generalnie dość ciężko zadowolić. Cóż, dobrze, że Igor może przynajmniej liczyć na nagrody w formie starych rzep. A skoro poczciwina uwielbia je lizać, tyle wystarczy, by uszczęśliwić protagonistę. Jeśli chcielibyście wesprzeć tytuł, który tworzą Artic Arcade i Windybeard, powinniście udać się na crowdfundingową witrynę gry.


Ather: Chapter 1 w sprzedaży
Małe niezależne studio LazyMonks Entertainment, którego siedziba mieści się w Indiach, wypuściło debiutancki rozdział Ather: In The Forest Of The Night. Ów projekt to pierwszoosobowy horror psychologiczny, a do jego powstania przyczyniła się inspiracja deweloperów słynnym P.T., czyli demem anulowanego Silent Hills od Hideo Kojimy oraz Guillermo del Toro. Gracz wciela się w niejakiego Felixa, youtubera i tropiciela nawiedzonych miejsc. Główny bohater dostaje drogą mailową cynk dotyczący leśnej chaty, gdzie ponoć odnotowano paranormalną aktywność.


Jak łatwo przewidzieć, Felix nie ignoruje owej wiadomości, a inspekcja wskazanej okolicy postawi go w obliczu dziwnych zjawisk. Według informacji producenta i wydawcy, gra nie ogranicza się jedynie do jumpscare’ów, lecz sprawia, że człowiek doświadczy różnego rodzaju lęków (np. uczucia bycia obserwowanym bądź ściganym). Co istotne, mechanika kładzie tu większy nacisk na zagadki i unikanie zagrożeń niż na stosowanie rozwiązań siłowych. Ather: Chapter 1 nabędziemy za pośrednictwem Steama, a zakup pierwszego epizodu da nam bezpłatny dostęp do kolejnych odcinków, kiedy te ujrzą światło dzienne.


Artifex Mundi – plany na II kwartał 2018
Katowickie Artifex Mundi ujawniło rozpiskę HOPEK, które wzbogacą producencko-wydawnicze portfolio firmy w drugim kwartale tego roku. Jeszcze w kwietniu wyjdzie Queen’s Quest 4: Sacred Truce (Windows, Mac OS, Linux, iOS, Android). Utrzymaną w klimatach fantasy pozycję opracowało – podobnie jak poprzednie odsłony serii – serbskie studio Brave Giant LTD. Maj zaklepano natomiast dla dwóch tytułów, z których jeden to trzecia część popularnej serii autorstwa Artifex Mundi – Grim Legends 3: The Dark City. Mroczniejsza od swoich starszych sióstr „trójka” zawita w przyszłym miesiącu na XBO oraz PS4. Z kolei dla użytkowników komputerów i sprzętu mobilnego przygotowano nową markę – Kingmaker: Rise to the Throne od Cordelia Games.
 
Grim Legends 3 - screen z wersji PC
A co z czerwcem? Powody do zadowolenia będą mieli ci miłośnicy żenienia przygodówek z ukrytymi obiektami, którzy lubią grać na konsolach. Posiadacze Xboksów One i PlayStation 4 otrzymają szansę na zwiedzenie słowiańskiego świata za sprawą trzeciego wcielenia Eventide, serii sygnowanej przez warszawskie The House of Fables. Eventide 3: Legacy of Legends ponownie umożliwi przejęcie kontroli nad poczynaniami botaniczki Mary Gilbert, która tym razem musi uratować swojego brata Johna, uprowadzonego do podniebnego Wyraju. Oprócz tego, czerwiec przyniesie graczom pierwsze podejście katowickiego zespołu do Nintendo Switch. Obietnica takiego entrée padła wprawdzie wcześniej, lecz konkretny miesiąc i – co najważniejsze – nazwę gry zdradzono dopiero teraz. Ową propozycją jest Enigmatis 2: The Mists of Ravenwood, druga część flagowego cyklu od Artifex Mundi, w której główna bohaterka zmierzy się z sekretami enigmatycznego parku krajobrazowego.
 
Eventide 3 - screen z wersji PC

Unforeseen Incidents z datą premiery
Podano dokładny dzień, kiedy to możemy spodziewać się premiery ręcznie malowanej przygodówki pt. Unforeseen Incidents. Gra, która stanowi owoc współpracy studia Backwoods Entertainment i firmy Application Systems Heidelberg, zabierze odbiorców do kraju zmagającego się z tajemniczą chorobą. Co więcej, nie zabraknie dużego kalibru intrygi, a na trop tegoż spisku wpadnie Harper Pendrell, małomiasteczkowy pan „złota rączka”. Wplątawszy się w ową aferę, mężczyzna odbędzie niebezpieczną podróż, podejmując się równocześnie walki o przyszłość ludzkości i powstrzymanie epidemii. No dobrze, a którego dnia jego perypetie mają zadebiutować na rynku? 24 maja bieżącego roku (PC, Mac, Linux). Zainteresowani mogą dodać sobie Unforeseen Incidents do steamowej listy życzeń, a poniżej zwiastun do obejrzenia.Marie’s Room za darmo na Steam
Steamową ofertę zasiliła w ostatnim czasie krótka, darmowa gra eksploracyjna Marie’s Room, od której biją echa epizodycznego hitu Life is Strange. Fabuła produkcji koncentruje się wokół przyjaźni dwóch szkolnych koleżanek, a historia ich relacji opowiedziana jest poprzez wspomnienia sprzed 20 lat. Jako dorosła już Kelsey, rozglądamy się po tytułowym pokoju Marii, naszej dawnej psiapsiółki. Kobieta pragnie przede wszystkim odszukać dziennik kumpelki, aczkolwiek lokum wypełnione jest rozmaitymi interaktywnymi obiektami. Te zaś umożliwiają bohaterce przypomnieć sobie minione wydarzenia – zarówno takie, przez które robi jej się cieplej na sercu, jak i takie, które wzbudzają mniej pozytywne skojarzenia. Karta produktu na Steam znajduje się pod tym adresem.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.