środa, 25 kwietnia 2018

Majowy debiut HexologicWarszawskie studio MythicOwl zdradziło, że 29 maja zamierza wypuścić w świat swój projekt o nazwie Hexologic. Ta pomysłowa wariacja na temat sudoku trafi wówczas do sprzedaży w wersjach dedykowanych komputerom PC, a także urządzeniom mobilnym z systemami iOS oraz Android. To jednak nie koniec platform, na jakich pojawi się owa gra. Wkrótce potem dojdzie bowiem jeszcze edycja skierowana do posiadaczy konsol Nintendo Switch.

Inspirując się sudoku, polscy deweloperzy potraktowali te popularne łamigłówki jako swoisty punkt wyjścia, by dać upust pokładom własnej kreatywności. Z jednej strony, sympatycy takiej rozrywki dostaną więc coś dla nich znajomego. Z drugiej zaś, poczują w Hexologic niemały powiew świeżości, który pozwoli na nowo zanurzyć się w tego rodzaju zabawie. Otóż MythicOwl postanowiło silnie zmodyfikować rządzące sudoku reguły, czego kardynalny owoc dostrzeżemy już dzięki pobieżnemu spojrzeniu na screeny. A i sam tytuł podsuwa wyraźną podpowiedź, ponieważ nie uświadczymy kwadratowych pól, lecz sześciokątne, czyli hexy.


Rodzima produkcja zafunduje odbiorcom logiczną rozgrywkę opartą na nieskomplikowanych zasadach, która – według zapewnień twórców – zadowolić ma zarówno nowicjuszy, jak i łamigłówkowych wyjadaczy. Klucz do sukcesu stanowi tutaj wypełnianie sześciokątów stosowną liczbą kropek, co odbędzie się przy akompaniamencie odprężającej muzyki. O relaksującą atmosferę zadba również warstwa graficzna, która obrała sobie za cel czytelność, prostotę i operowanie pozytywnie nastrajającymi kolorami. Łącznie otrzymamy 60 poziomów do zaliczenia, a te z kolei zostaną rozdzielone pomiędzy 4 zróżnicowane światy.

Użytkownicy Windowsów, którzy chcieliby dodać Hexologic do listy życzeń na Steamie, mogą to zrobić już teraz, odwiedzając tamtejszą kartę produktu. W przypadku sprzętu przenośnego z iOSem (iPhone, iPad) istnieje natomiast możliwość składania zamówień przedpremierowych, a to za pośrednictwem sklepu App Store, gdzie tytuł autorstwa MythicOwl wyceniony został na niecałego dolca.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.