sobota, 15 grudnia 2018

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #134


Wprawdzie przedświąteczne zamieszanie nie sprzyja przesiadywaniu przy komputerze, lecz znalazło się trochę czasu, by jak zwykle rzucić okiem na wydarzenia ze świata gier mniej bądź bardziej przygodowych. Co takiego działo się w pierwszej połowie grudnia? Ano poznaliśmy przecież datę premiery Broken Toys, czyli trzeciego epizodu The Walking Dead: The Final Season (15 stycznia 2019 roku). Rynkowy debiut ma już za to za sobą przygodowo-strategiczny Beholder 2, który – dzięki wydawnictwu Techland – ukazał się w polskiej edycji pudełkowej, podobnie jak poprzednia część tej serii. A poniżej jeszcze kilka innych wieści.


Premiera Lucjusza Trzeciego
Tak jak zapowiadano, 13 grudnia do sprzedaży trafił Lucius III, w którym ponownie przejmiemy kontrolę nad tytułowym, demonicznym pacholęciem. Najświeższa odsłona cyklu spod szyldu fińskiego Shiver Games zabierze diabolicznego chłopca z powrotem w okolice Winter Hill, gdzie grywalny bohater spędził pierwsze lata życia. Można zatem zaryzykować stwierdzenie, iż historia poniekąd zatoczy koło. W każdym razie, deweloperzy obiecują dopieszczoną warstwę narracyjną, która uraczyć ma nas ponoć momentami skłaniającymi do refleksji. Nie zabraknie też zapewne bardziej brutalnych i niepokojących scen, jakie to zdecydowanie bliższe są klimatom grozy. Gra do kupienia za pośrednictwem platformy Steam, w wersji dla komputerów PC. Co ciekawe, na kanale YT producenta i wydawcy (Shiver Games Ltd) pojawił się ostatnio pakiet kolejnych czterech filmików z fragmentami rozgrywki. Możemy na nich zobaczyć następujące lokacje: złomowisko, dom sędziego Jacksona, posterunek i kościół.


Point and click dla piwoszy na Indiegogo
Kiedy amatorowi trunków wielka susza w gardle doskwiera, ten niepocieszony, gdy na horyzoncie ulubionych procentów brak. Co nieco w owej materii ma do powiedzenia Arik Zurabian z Norwegii, głównodowodzący projektem Dude, where is my beer?, który ubiega się obecnie o zastrzyk gotówki na platformie crowdfundingowej Indiegogo. Ta niezależna propozycja skierowana jest nie tylko do fanów klasycznych przygodówek, lecz również miłośników piwa. Scenariusz gry skoncentruje się na perypetiach jegomościa, który odwiedza różne bary w poszukiwaniu ukochanego pilznera starej szkoły, nie uznając przy tym alkoholu o ekstrawaganckich nazwach i nietypowych smakach. Dodać zarazem trzeba, że możemy liczyć na łamigłówki związane z piwem. Ponadto, niebagatelny wpływ na zabawę będzie mieć stopień nietrzeźwości protagonisty, gdyż zawartość alkoholu w jego krwi zaważy na pewnych opcjach dla danych zadań i dialogów. Wstępny termin ukończenia prac nad tą „piwną” produkcją to marzec 2019 roku. Gra powstaje z myślą o systemach Windows, Mac OS i Linux.
Monkeys & Dragons we wczesnym dostępie
Na Steam Early Access wkroczyła 14 grudnia pixel artowa gra przygodowa Monkeys & Dragons, którą tworzy niezależne studio Benjamin Rommel Games z Niemiec. Pozycja ta zdaje się przekornie traktować motyw damy w opałach, wręcz wywracając go do góry nogami. Bo choć mamy tu kobietę potrzebującą pomocy, to jednocześnie owa niewiasta musi ruszyć chłopu na ratunek, a nie odwrotnie. Mianowicie wskoczymy w ciuszki niejakiej Lany, która zamierzała spędzić wraz z mężem Jackiem udany miesiąc miodowy. Niestety, idylla gołąbeczków zostaje zakłócona przez ingerencję pewnego czarnoksiężnika. Wredny mag porywa oblubieńca Lany, a na dokładkę, nikt nie kwapi się, by udzielić biedaczce wsparcia. Nasza podopieczna samodzielnie przystępuje więc do misji oswobodzenia Jacka, przemierzając tropikalną wyspę, na terenie której napotka niebezpieczne istoty i pułapki. Jak informuje steamowa karta produktu, pobyt w fazie rozwojowej potrwa 6 miesięcy, a w lutym 2019 roku odbędzie się głosowanie graczy co do zwieńczenia całej historii. Warto swoją drogą nadmienić, iż tytuł czerpie inspirację z takich klasyków gatunku jak np. serie Monkey Island czy Simon the Sorcerer.
Lost Lands: Mistakes of the Past na Steam
Z dniem 13 grudnia bieżącego roku, do steamowej oferty dołączyła gra HOPA pt. Lost Lands: Mistakes of the Past. To szósta już odsłona casualowej serii od ukraińskiego studia FIVE-BN, nie licząc darmowych wcieleń marki (Lost Lands: A Hidden Object Adventure i Lost Lands: Mahjong). Jako znana z innych części cyklu Susan, spróbujemy tym razem pokrzyżować szyki wiedźmy o imieniu Cassandra. Parająca się mroczną magią czarodziejka została przed wiekami uwięziona, lecz wreszcie zdołała się uwolnić, uśmiercając przy okazji każdego, kto usiłuje stawić jej opór. By móc zaś pokonać tę groźną kobietę, główna bohaterka odbędzie podróż do przeszłości. Tak oto powęszymy za sekretami Cassandry, w których przypuszczalnie tkwi klucz do naszego zwycięstwa. Poczynania protagonistki tradycyjnie przystrojono gameplayem, który brata relaksującego point and clicka z sekwencjami hidden object.
Doors & Rooms na Steam Early Access
We wczesnym dostępie na Steamie zadebiutowało 10 grudnia Doors & Rooms, gra przygodowa typu escape room, którą to wspólnie przygotowują zespoły deweloperskie z Gameday Inc. oraz Iplay Inc. Wcielimy się tutaj w pechowca, który – ku własnemu zaskoczeniu – ląduje wewnątrz zamkniętego pomieszczenia. Nasze wirtualne alter ego nie jest zresztą pierwszą osobą, którą spotkał taki los. Z tą „drobną” różnicą, że ma jeszcze szansę na ocalenie, czego podobno nie można powiedzieć o poprzednim nieszczęśniku. Zgodnie z obraną konwencją, sedno zabawy stanowi znalezienie sposobu na wydostanie się z szeregu rozmaitych pokojów. W aktualnej fazie rozwoju produkcja zawiera cztery rozdziały, obejmujące łącznie 38 pomieszczeń. Liczba ta ulegnie jednak z czasem zmianie, bowiem twórcy będą stopniowo dokładać nowe poziomy. Planowany termin wyjścia z usługi Early Access, a tym samym uzyskanie statusu gotowego produktu, to druga połowa 2019 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.