sobota, 29 grudnia 2018

Tainted Grail: The Fall of Avalon w drodze na SteamRok 2018 nieuchronnie zbliża się ku końcowi, co dla wielu osób będzie dobrym pretekstem do wypicia szampana podczas sylwestrowej nocy. Jednakże wrocławska firma Awaken Realms już teraz ma duży powód, by wznieść niejeden toast. A to za sprawą oszałamiającego sukcesu, jaki bez wątpienia odniosła kickstarterowa kampania na rzecz planszówki Tainted Grail: The Fall of Avalon. Nic więc dziwnego, że rodzimy zespół nie zamierza poprzestać na tzw. wersji bez prądu, zapowiadając też nadejście gry pod postacią komputerowego rolpleja. Wirtualne wcielenie tytułu ukaże się na PC i zasili ofertę sklepu Steam.

Gwoli ścisłości, twórcy Tainted Grail mogli świętować już dosłownie chwilę po tym, jak ich propozycja zawitała na popularną platformę crowdfundingową. Do zebrania niezbędnego minimum, które to gwarantowało uzyskanie funduszy (50 773 dolarów), wystarczyła bowiem zaledwie minuta. Około 3 godzin potrzebowano zaś do zgarnięcia pierwszego miliona, a po niecałej dobie od startu akcji zgromadzono dwa razy tyle. Finalnie na koncie Awaken Realms znalazło się 6,2 miliona dolarów przy liczbie darczyńców wynoszącej w przybliżeniu 42 tysiące. Ostateczny wynik dał natomiast polskiemu projektowi miejsce wśród dziesięciu najlepszych, tj. najhojniej wspartych, jeśli chodzi o kicstarterowy dział gier ogółem.


The Fall of Avalon to pozycja z gatunku RPG, utrzymana w konwencji mrocznego fantasy i czerpiąca z arturiańskich legend. Punkt wyjścia dla przedstawionej tu historii stanowi gasnące światło Menhirów, które to ochraniały wyspę Avalon, a także jej mieszkańców. Na skutek słabnącej mocy owych strażników, siły zła przejmują panowanie nad kolejnymi połaciami terenu, co skłoniło pewną wioskę do wysłania grupy bohaterów z misją odwiedzenia Kamelotu i sprowadzenia stamtąd ratunku. Niestety, po oddelegowanych śmiałkach słuch zaginął, a ponadto nie zjawił się nikt, kogo mieli ściągnąć do pomocy. Społeczność Avalonu, w tym nasza grywalna postać, próbuje zatem jakoś przetrwać, co oczywiście nie należy do łatwych zadań. Niemniej będziemy mogli zdecydować, czy zadbać wyłącznie o siebie, czy zawalczyć o ocalenie całej wyspy.

W związku z powyższym, rozgrywka polegać ma na eksploracji środowiska i umiejętności przeżycia pośród czyhających zagrożeń. Przemierzając otoczenie, nie tylko stawimy czoła wymagającym walkom, lecz również będziemy musieli liczyć się z takimi psikusami losu jak dla przykładu choroby czy utrudnienia stwarzane przez pogodę. Oprócz tego, wrocławska ekipa planuje zaserwować odbiorcom m.in. długi czas zabawy, nieliniowość na gruncie warstwy fabularnej, szeroki wachlarz dostępnych wyzwań oraz system dyplomacji, który obejmie też konfrontacje z przeciwnikami. Więcej szczegółów o Tainted Grail: The Fall of Avalon na kickstarterowej stronie gry tudzież oficjalnej witrynie Awaken Realms. Poniżej do obejrzenia zwiastun, który zapowiada pecetową edycję tytułu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.