poniedziałek, 31 grudnia 2018

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #13631 grudnia, a zatem ostatni blogowy wpis i jednocześnie przygodówkowy przegląd wieści w roku 2018. Stąd – słowem wstępu – chciałabym życzyć Wam przyjemnie spędzonego sylwestra. No i oczywiście pomyślnego Nowego Roku! Niech kolejne 12 miesięcy przyniesie Wam wielu miłych chwil oraz sukcesów!


Pamali – debiut pierwszego epizodu
27 grudnia miała miejsce premiera The White Lady, czyli pierwszego odcinka gry Pamali: Indonesian Folklore Horror, przygotowywanej przez StoryTale Studios. Otwierający serię rozdział pozwala wcielić się w mężczyznę o imieniu Jaka, który powraca w rodzinne strony. Główny bohater bynajmniej nie zamierza zabawić zbyt długo w starym domostwie, należącym do jego familii. A to dlatego, że przymierza się do sprzedaży rodowych włości. Wpierw jednak pragnie ogarnąć różne rzeczy, posprzątać i dokonać stosownych renowacji, by uczynić chatę bardziej atrakcyjną w oczach potencjalnych kupców.

Przeglądając rozmaite szpargały, protagonista wpada na ślad niepokojącej tajemnicy. Co więcej, musi liczyć się z obecnością ducha – tytułowej Białej Damy. Warto nadmienić, że działania gracza rzutują na zakończenie tej historii. Chętni, by zapuścić się do nawiedzonych czterech ścian, mogą nabyć The White Lady (Windows) na Steamie, w formie pojedynczego odcinka lub zestawu Folklore Anthology, obejmującego wydane w przyszłości epizody. Kolejne trzy rozdziały, które wezmą na warsztat inne istoty z zasobów azjatyckich wierzeń, powinny ukazać się odpowiednio w pierwszym (The Tied Corpse), drugim (The Little Devil) i trzecim kwartale 2019 roku (The Hungry Witch).
The Blind Prophet wkrótce na Kickstarterze
Coraz bliżej do rozpoczęcia kickstarterowej zbiórki funduszy na rzecz The Blind Prophet, narracyjnego point and clicka, którego tworzeniem zajmuje się Baptiste Miny, pracujący pod szyldem ARS GOETIA. Scenariusz owej przygodówki skoncentruje się na postaci Apostoła Bartholomeusa, stojącego przed nie byle jaką misją. Oto bowiem trzeba drastycznie ukrócić swawole demonów, które szerzą zepsucie w mieście Rotbork. Niemniej wypełnianie boskiego przeznaczenia nie pójdzie Bartholomeusowi jak po maśle, zwłaszcza w obliczu dodatkowych komplikacji i sekretów. Co się tyczy warstwy wizualnej, grafika stawia na atrakcyjną, dwuwymiarową stylistykę, która wzbudza skojarzenia z komiksami dla dojrzałych czytelników. Crowdfundingowa kampania The Blind Prophet wystartuje w pierwszej połowie stycznia 2019 roku i wtedy też zostanie opublikowane darmowe demo. Za to już teraz można dopisywać grę do steamowej listy życzeń.„Piwny” point and click na nowym filmiku
Arik Zurabian, niezależny deweloper z Oslo, udostępnił przed kilkoma dniami nowy materiał video ze swojej przygodówki Dude, Where Is My Beer?. Filmik, na którym widać próbne animacje i przykładowy dialog, jest zarazem dobrym pretekstem, by przypomnieć o trwającej od pewnego czasu kampanii na platformie crowdfundingowej Indiegogo. Owszem, nie jest to akcja typu „wszystko albo nic”, w związku z czym wspierana propozycja dostanie na koniec tyle kasy, ile zdążyła w ustalonym terminie uciułać. Ale – wiadomo – im więcej funduszy na koncie producenta, tym lepiej dla gry i zainteresowanych odbiorców. Co prawda ten osadzony w środowisku piwoszy tytuł powstać ma bez względu na rezultat zbiórki, lecz od jej ostatecznego wyniku zależeć może to, czy prace nad projektem nie ulegną przedłużeniu. Przy okazji przypominam, że nadejście pełnej wersji przewidziano na rok 2019 (PC, Mac, Linux). Najświeższe video do obejrzenia poniżej.
Darkness and Flame: The Dark Side f2p na Steam
Ukraińskie studio FIVE-BN GAMES, którego domenę stanowią pozycje z segmentu niedzielnej rozrywki, nie zwalnia tempa, jeśli chodzi o rozszerzanie swojej oferty w sklepie firmy Valve. Darkness and Flame: The Dark Side f2p to – zgodnie z dopiskiem w nazwie gry – produkcja dystrybuowana tam metodą free-to-play. Pobierzemy ją więc za darmo, aczkolwiek mamy opcję zrobienia zakupów wewnątrz aplikacji. Fabuła The Dark Side skupia się natomiast na losach młodej Alice, która musi podjąć walkę nie tylko z siłami ciemności, lecz także z czasem. Na skutek huraganu o zdecydowanie nadnaturalnym podłożu, dziewczę zostaje przeniesione do naznaczonego mrokiem regionu. Wędrując po tychże terenach, musi odnaleźć swoich towarzyszy, nim będzie za późno. Na dokładkę, moc płomienia, jaką dysponuje nasza podopieczna, zaczyna zanikać. A wszystko to w rytmie HOPA, łączącym wypatrywanie ukrytych szpargałów z logicznymi minigierkami. Karta produktu mieści się pod tym adresem.


2 komentarze:

  1. The Blind Prophet super grafika - w takim klimacie, jaki lubię. Trochę w typie Constantine'a

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mnie też się podoba ten styl, a i fabularnie także może być ok. W każdym razie, mam nadzieję, że kampania na Kickstarterze okaże się udana. :)

      Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.