sobota, 12 stycznia 2019

Bug Academy na KickstarterzeW styczniu bieżącego roku uruchomiono kickstarterową kampanię, której celem jest zgromadzenie środków na rzecz gry pt. Bug Academy. Dynamicznej platformówki, jaka to dowcipnie pokazuje, że świat owadów posiada własny system edukacji. Nie ma tu jednak mowy o klasycznym siedzeniu w szkolnej ławce, bowiem robaczą brać interesują przede wszystkim praktyki.

Bug Academy to projekt autorstwa elbląskiego studia Igrek Games, które zostało założone przez Jacka "Igreka" Perzanowskiego. Wydania tego niezależnego tytułu podejmą się natomiast warszawskie firmy PlayWay S.A. oraz Ultimate Games S.A. Premierę rodzimej produkcji zaplanowano na IV kwartał 2019 roku, w wersji dedykowanej komputerom PC (Steam). Niemniej pod uwagę brane są ponadto konsole (Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch), lecz powstanie takowych edycji wiąże się z przekroczeniem wybranych progów dodatkowych na Kickstarterze. Tzw. niezbędne minimum, od którego zależy sukces trwającej do 16 lutego zbiórki, wynosi 10 tysięcy dolarów kanadyjskich.


Jak zasygnalizowałam wcześniej, gra pozwoli nam wziąć udział w ćwiczeniach, za których organizację odpowiada akademia dla owadów. Idea szkolnego programu polega zaś na przystosowaniu uczniów do różnorakich sytuacji. Stąd plan zajęć zawiera takie zadania jak m.in. gaszenie pożarów, doglądanie pastwisk, loty kosmiczne, ogarnianie hydrauliki czy nawet muzykowanie. Co ważne, niebagatelną rolę przy szybkim i skutecznym wykonywaniu poszczególnych wyzwań odegrają specjalne umiejętności danych gatunków. Przykładowo, świetlik zdoła rozjaśnić ciemniejsze miejsca, podczas gdy lepki język muchy posłuży za swoisty chwytak. Wszystko to odbędzie się w wesołej i zwariowanej atmosferze, którą uwypukla sympatyczna grafika 2,5D.

Jeżeli chcielibyście wesprzeć Bug Academy na Kickstarterze i dorzucić nieco grosza od siebie, zapraszam do odwiedzenia tamtejszej witryny tytułu. Z kolei pod tym adresem znajdziecie steamową kartę produktu. Na obu stronach przeczytacie też więcej informacji o tej pozytywnie zakręconej grze platformowej.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.