czwartek, 24 stycznia 2019

X-Morph: Defense – premiera na Switchu w lutymNa 21 lutego bieżącego roku zapowiedziano debiut gry X-Morph: Defense w wersji dedykowanej Nintendo Switch. Posiadacze tychże konsol będą więc wkrótce mogli zasmakować połączenia strzelanki i strategii typu tower defense, którego twórcy – niezależne EXOR Studios ze Szczecina – pokazują inwazję Obcych od niestandardowej strony. Bo zazwyczaj taka tematyka każe wszak odbiorcom bronić ludzkość przed napastnikami. Tymczasem tutaj jest zgoła inaczej – to właśnie gracze reprezentują inteligentną, acz agresywną, kosmiczną rasę, która podejmuje się ataku na Ziemię i jej mieszkańców.

Produkcja, która ukazała się wpierw 30 sierpnia 2017 roku na PC, XBO i PS4, pozwoli nam wziąć udział w konflikcie, rozpoczętym lądowaniem tytułowych X-Morphów na terenie Afryki Południowej. Jak łatwo przewidzieć, ludzie prędko, a przy tym boleśnie przekonują się, że nie mają do czynienia z pokojowo nastawionymi ufoludkami. Radiowozy i helikoptery, które to zostają sprowadzone w pobliże niedawno przybyłych Obcych, zostają bowiem rozgromione przez owych tajemniczych gości. Na domiar złego, pozaziemskie istoty żwawo rozbudowują swoją bazę, stanowiąc coraz większe zagrożenie. A jakby tego było mało, powierzchnię globu zaczyna oblepiać enigmatyczna narośl i raczej nietrudno domyślić się, kto ponosi winę za takie „udekorowanie” planety.


Grając po stronie kosmitów, będziemy mieli oczywiście dostęp do ich zaawansowanej technologii, co przełoży się chociażby na obecność licznych, unikatowych rodzajów uzbrojenia i innych, przydatnych w walce usprawnień. Nasi przeciwnicy też zresztą nie zostaną pozbawieni stosownych środków, używając zarówno różnych jednostek naziemnych, jak i powietrznych. Oprócz tego, nie obędzie się bez konfrontacji z odpowiednio potężnymi bossami. Co ważne, podlegające całkowitemu zniszczeniu środowisko sprzyja destrukcyjnym swawolom, lecz – jak już wcześniej wspomniałam – tutejsza mechanika nie polega na beztroskim strzelaniu. Kluczową rolę odgrywa także aspekt strategiczny, gdyż przykładowo zburzenie mostu to dobry sposób na umocnienie własnej linii obrony.

X-Morph: Defense na Switchu zawierać będzie nie tylko podstawową kampanię, która dostarcza kilkunastu godzin rozgrywki. Port dla sprzętu firmy Nintendo wyjdzie od razu z pakietem trzech DLC, a ponadto w grze znajdziemy tzw. „Tryb Przetrwania”, obejmujący 10 dodatkowych leveli. Oficjalna witryna rodzimego projektu mieści się pod tym adresem, zaś poniżej do obejrzenia zwiastun, który reklamuje ogłoszoną na przyszły miesiąc edycję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.