wtorek, 8 stycznia 2019

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #137Amerykańskie Skybound Games pochwaliło się ostatnio zwiastunem trzeciego epizodu The Walking Dead: The Final Season, którego premiera, jak wcześniej ogłaszano, będzie miała miejsce 15 stycznia bieżącego roku. Tymczasem warszawski wydawca Klabater, wraz z inną ekipą ze stolicy – studiem Punch Punk Games, zdradził precyzyjną datę wypuszczenia na Nintendo Switch przygodówki Apocalipsis: Harry at the End of the World (10 stycznia 2019 roku). Co ważne, konsolowe wcielenie tej polskiej gry wyjdzie jako Wormood Edition, zawierając DLC pt. One Night in the Woods.


My Brother Rabbit i Irony Curtain z WOŚP
Na 2019 rok przypada 27. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do udziału w której przystąpiła katowicka firma Artifex Mundi. Działając przy wsparciu Sztabu 127 WOŚP Wańkowicz Katowice, rodzimy zespół zorganizował dwie aukcje charytatywne ze specjalnymi zestawami, poświęconymi grom My Brother Rabbit oraz Irony Curtain. Co do licytacji, w ramach której można sprawić sobie pakiet związany z „króliczą” przygodówką, wydaną jesienią 2018 roku, jej zwycięzca otrzyma m.in. uroczą maskotkę, artbook z dedykacją i autografami członków ekipy, a także limitowane, pudełkowe MBR. Ponadto, aukcja ta pozwala zdobyć kody do wszystkich gier przygodowych, jakie Artifex Mundi wprowadziło do katalogu Steam. Wisienką na torcie jest z kolei wizyta w siedzibie studia i wstęp na warsztaty artystyczne pod kierunkiem Łukasza Sałaty, głównego projektanta MBR.


A jeśli chodzi o aukcję, której motyw przewodni stanowi szykowane na ten rok Irony Curtain, w owym przypadku również zadbano o zacny komplet, czekający na najhojniej licytującą osobę. Wystarczy wszak przytoczyć takie gadżety jak chociażby czapkę uszankę, przypinkę, flagę Matryoshki, koszulkę czy dwa kubki-matrioszki. Mało tego, dostaniemy egzemplarz gry w wersji na dowolne urządzenie, plus wszelkie reklamujące Irony Curtain pamiątki, jakie zostaną przygotowane w przyszłości. A co uznać tu za tzw. gwóźdź programu? Przejażdżkę trabantem po Krakowie, której tematem jest historia PRLu. Podróż w asyście twórców produkcji obejmie krakowską Nową Hutę, obejrzenie lokum z czasów Polskiej Republiki Ludowej oraz obiad w barze mlecznym.


W każdym razie, zainteresowani aukcją Irony Curtain znajdą ją na portalu Allegro, a spragnieni zestawu My Brother Rabbit powinni zajrzeć do stosownej karty w tym samym serwisie. Tam też zobaczymy zdjęcia, które prezentują poszczególne pakiety od Artifex Mundi. Ewentualnie można jeszcze sprawdzić tenże adres: https://aukcje.wosp.org.pl/. Zamknięcie licytacji nastąpić ma 21 stycznia o godzinie 12.00, a cały dochód pójdzie na cel 27. Finału WOŚP, czyli zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.


SteelLIFE na Steam
4 stycznia zadebiutowała na platformie Steam casualowa gra przygodowo-logiczna SteelLIFE. Co ciekawe, projekt autorstwa AxiPLAY nie jest stuprocentową nowością, bowiem tytuł ten od około trzech lat figuruje w ofercie sklepu Big Fish Games. Akcja produkcji zabiera nas do świata, w którym ludzkość ucierpiała na skutek śmiertelnie groźnego wirusa. Grupa naukowców wpadła jednak na oryginalny, acz zwariowany pomysł, będący zresztą ostatnią deską ratunku. Mianowicie opracowano metodę przemiany ludzi w roboty, które to – jako istoty mechaniczne – posiadałyby odporność na zabójczą chorobę. I takie też rozwiązanie zostało zastosowane, tyle że nie miało trwać wiecznie. Ale sęk w tym, iż zaginął badacz odpowiedzialny za późniejsze odwrócenie procesu transformacji. Niemniej nie wszystko stracone, a gracz podejmie starania na rzecz naprawienia zaistniałej sytuacji, przemierzając kolorowe, dwuwymiarowe plansze.Konsolowe Conarium w lutym
Jak niedawno ujawniono, tegoroczny luty zaowocuje nadejściem przygodowego horroru Conarium w wersjach dedykowanych PlayStation 4 oraz Xboksowi One. Gra, której wydawcą jest holenderska firma Iceberg Interactive, a producentem tureckie studio Zoetrope Interactive, pierwotnie ujrzała światło dzienne 6 czerwca 2017 roku na Windowsach, natomiast w I kwartale 2018 roku zawitała na systemy Mac OS i Linux. Scenariusz tej pozycji zrodził się z inspiracji opowiadaniem „W górach szaleństwa” H. P. Lovecrafta i porusza wątek enigmatycznych badań naukowych, jakie to dotyczą przekraczania „absolutnych” granic natury. Podczas rozgrywki przejmiemy zaś kontrolę nad postacią Franka Gilmana, zwiedzając wnętrza położonej na Antarktydzie stacji, a także scenerie rodem z dziwnych snów. Poniżej do obejrzenia zwiastun, który promuje konsolowe edycje Conarium.
What Never Was wkrótce premiera
Lada moment, a konkretnie 11 stycznia, ukaże się darmowe What Never Was, za którego powstaniem stoi Acke Hallgren. Według oficjalnych informacji, ta pierwszoosobowa produkcja położy nacisk na narrację, eksplorację i rozwiązywanie zagadek. Wcielając się w niejaką Sarah, przystąpimy do porządkowania strychu dziadków protagonistki. Głównej bohaterki bynajmniej nie przeraża perspektywa przetrząsania mnóstwa gratów sama w sobie, choć dziewczyna jest świadoma, że szykują się dość ciężkie dni. A to przez czysto sentymentalne powody oraz wspomnienia po świętej pamięci dziadku – Howardzie Jamesie Wrighcie, gdyż nasza podopieczna bardzo tęskni za starszym panem. Jakie efekty przyniesie przeglądanie rekwizytów i dokumentacji, które przez lata zgromadził zafascynowany przygodami krewny? Ano nie zabraknie ponoć zaskakujących odkryć. Grę pobierzemy za pośrednictwem Steama.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.