wtorek, 15 stycznia 2019

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #138


Demoniczne konfrontacje, nieustanna powtórka z niebezpieczeństwa, wizyta u sąsiadów, zwierzęce żywioły i kosmiczna wycieczka. Tak w maksymalnym skrócie prezentuje się kolejny odcinek przeglądu wieści o grach przygodowych, a po szczegóły jak zwykle zapraszam do lektury.


The Blind Prophet na Kickstarterze
Zgodnie z zapowiedziami, w pierwszej połowie stycznia rozpoczęła się crowdfundingowa kampania gry The Blind Prophet. Produkcja spod szyldu ARS GOETIA ma być narracyjnym point and clickiem z grafiką stylizowaną na komiksy dla dojrzałych odbiorców. Takie wizualne skojarzenia nasuwają się zresztą jak najbardziej słusznie, gdyż za źródło natchnienia posłużyła tu chociażby twórczość różnych artystów komiksowych, w tym przykładowo Mike’a Mignoli, Franka Millera oraz Moebiusa. Nie są to jednak jedyne inspiracje, a do tego możemy liczyć na obecność filmowo-literackich smaczków.


Co do warstwy fabularnej, scenariusz zostanie skąpany w mrocznym klimacie, poruszając takie wątki jak odkupienie, moralność czy rozważania natury filozoficznej. Centralną postacią w przedstawionej historii będzie natomiast Apostoł Bartholomeus, któremu Bóg zleca ochronę Ziemi przed demonicznymi wpływami. Dlatego więc protagonista przybywa do miasta Rotbork, gdzie diabelstwo zdążyło już zapuścić korzenie. Jak się okazuje, podążanie za przeznaczeniem przybiera zaskakujący obrót, podrzucając bohaterowi nowe komplikacje. Pod kątem mechaniki, The Blind Prophet zaserwuje nam tradycyjną rozgrywkę z zagadkami logicznymi i licznymi konwersacjami, a także z systemem wyborów. W każdym razie, zainteresowanych finansowym wsparciem gry odsyłam do kickstarterowej witryny tytułu. Znajdziecie tam ponadto odnośniki do bezpłatnego dema.


AWAKE – Definitive Edition na Steam
W styczniu platforma Steam włączyła do swojej oferty propozycję autorstwa Storyyeller Games i Off The Beaten Track. Mowa o przygodówce AWAKE – Definitive Edition (Windows, Mac OS, Linux), której bohaterom – zakochanej parze Markowi i Caroline – nie dopisało szczęście, jeśli chodzi o romantyczno-wypoczynkowe plany. Co prawda wyruszyli w podróż, lecz nie mogli przewidzieć takiego, a nie innego jej przebiegu. Bo nie dość, że zostają uwięzieni w pętli czasowej, to – na dokładkę – dostają jeszcze bardziej nieprzyjemny bonus, jakim są ciągłe ataki mordercy. Kierując poczynaniami Marka, spróbujemy zatem wyrwać się z tej śmiertelnie niebezpiecznej wariacji na temat „Dnia Świstaka”.

Jak informuje oficjalny opis, przejście tego niezależnego point and clicka powinno zabrać graczom w przybliżeniu tyle, ile zazwyczaj trwa pojedynczy odcinek serialu telewizyjnego. Warto przy okazji nadmienić, że utrzymany w monochromatycznym stylu 2D tytuł jest odświeżoną wersją projektu z 2016 roku, przygotowanego na potrzeby inicjatywy Adventure Jam. Steamowa karta produktu mieści się pod tym adresem, lecz dodam, że istnieją również edycje dla urządzeń mobilnych z systemami iOS oraz Android. Przenośne wcielenia AWAKE, wydane w grudniu 2018 roku, można z kolei nabyć na stronach App Store, Google Play i Amazon AppStore.
Pendula Swing z patchem rozszerzającym epizod nr 1
Sztokholmskie Valiant Game Studio wypuściło ostatnio nową łatkę dla swojej epizodycznej produkcji Pendula Swing, zwiększając w ten sposób zawartość debiutanckiego, darmowego rozdziału o nazwie Tired and Retired. Dzięki owej aktualizacji Brialynne Donu Tenúm, emerytowana krasnoludzka heroina, może odtąd zwiedzać dodatkowy obszar, który zamieszkują jej sąsiedzi. Tak oto pierwszy odcinek zyskał także nowe zadania do wykonania, a główna misja została jednocześnie rozbudowana. Więcej informacji o najświeższych patchu przeczytacie w stosownej notce na steamowej stronie tego pomysłowego miksu przygodówki i RPG, który brata realia fantasy z Ameryką lat dwudziestych minionego stulecia.Panmorphia: Enchanted na mobilkach
Tegoroczny styczeń zaowocował premierą kontynuacji Panmorphii, opracowanej – podobnie jak poprzednia odsłona – przez cypryjskie studio LKMAD. W trakcie rozgrywki ponownie przyjdzie nam przejąć stery nad strażnikiem, który – za sprawą specjalnego amuletu – dysponuje mocą żywiołów i potrafi przybierać postać różnych zwierząt. Tym razem wybierzemy się zaś do Zagubionej Świątyni, żeby wzmocnić działanie owego magicznego klejnotu. Przygodowo-logiczna zabawa obejmuje tutaj łamigłówki i zagadki przedmiotowe, przy rozwiązywaniu których przydadzą się czasami nasze czarodziejskie talenty, pozwalające przykładowo na przemianę dnia w noc, przywołanie wiatru bądź oddychanie pod wodą. Panmorphia: Enchanted jest do kupienia w wersjach na sprzęt przenośny z iOS-em (App Store) tudzież Androidem (Google Play).
Find-Life EP1 na Steam
Find-Life EP1 to, jak przyznaje sam producent – João Fílipe, prościutka i króciutka, bo starczająca ponoć na 25 minut pozycja. Gra stanowi zarazem pierwszy epizod serii, a co za tym idzie – pełni funkcję wstępu dla kolejnych, pomniejszych przygód. Co równie istotne, poszczególne rozdziały spajać ma wspólna ścieżka narracyjna. O czym traktuje EP1? Ano wskoczymy w skórę członka załogi kosmicznego pojazdu, który przemierza międzygwiezdne przestrzenie po to, by odnaleźć obce formy życia. Gwoli ścisłości, na statek wsiadły trzy osoby, poddając się następnie hibernacji. Niestety, dwie zmarły i zostało tylko nasze wirtualne alter ego, nie licząc sztucznej inteligencji – komputera PT-X. Obserwując otoczenie z perspektywy pierwszoosobowej, zajmiemy się eksploracją pokładu, podczas gdy elektroniczny kompan powie nam, co dokładnie robić. Gra od 12 stycznia dostępna w sklepie firmy Valve.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.