piątek, 22 marca 2019

Chernobylite – nowy zwiastun i zapowiedź kickstarterowej zbiórkiGliwickie studio The Farm 51 podzieliło się nowym filmikiem promującym survival horror Chernobylite. Tym razem mowa o teaserze, na którym to po raz pierwszy pokazane zostały fragmenty rozgrywki. Udostępniając kolejny materiał video, rodzima ekipa ogłosiła również, że w nieodległej przyszłości możemy spodziewać się uruchomienia kickstarterowej kampanii na rzecz owej produkcji.

Skąd wzięła się decyzja o wkroczeniu na Kickstartera? Twórcy takich pozycji jak m.in. Get Even czy World War 3 zamierzają bowiem rozbudować opracowywany właśnie tytuł, a tym samym możliwie najlepiej dostosować go do oczekiwań odbiorców. Najnowszy projekt polskiego zespołu spotkał się zresztą z dużym odzewem, który utwierdził deweloperów w słuszności powyższego posunięcia. Start crowdfundingowej akcji pozwoli zaś chociażby na większy udział graczy w procesie powstawania Chernobylite. Nie mówiąc o atrakcji, jaką dla darczyńców będzie okazja do zdobycia tematycznych gadżetów. Z kolei producenci dostaną dzięki temu szansę na zgromadzenie dodatkowych środków pieniężnych, które otworzą im drogę do realizacji swoich planów (rozszerzenie zwiedzanego środowiska tudzież implementacja nowych pomysłów na gruncie mechaniki).

Chernobylite to osadzona w czarnobylskiej scenerii produkcja, która łączy nieliniową fabułę z nieskrępowaną eksploracją i rozmaitymi wyzwaniami. Przemierzając skażone tereny, napotkamy przykładowo stalkerów (potencjalnych sprzymierzeńców bądź wrogów), agresywnie nastawionych żołnierzy czy stwory rodem z alternatywnej rzeczywistości. Oprócz tego, umysł protagonisty zostanie wystawiony na solidną próbę, co poskutkuje obecnością sytuacji utrudniających odróżnienie prawdy od fikcji. Inne kluczowe aspekty gameplayu to oparty na fizyce i chemii system wytwarzania sprzętu, a także możliwość korzystania ze specjalnych narzędzi do badania niebezpiecznego środowiska. Co ważne, Czarnobylska Strefa Wykluczenia zostanie tu wiernie odtworzona za sprawą użycia technologii skanowania w 3D.

Propozycja spod szyldu The Farm 51 zawita na komputery PC i konsole. Osobom, którym szczególnie zależałoby na dedykowanej blaszakom edycji, przypominam, że Chernobylite ma od pewnego czasu własną stronę na platformie Steam. Najświeższy zwiastun można natomiast obejrzeć poniżej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.