niedziela, 3 marca 2019

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #145


Wprawdzie zaczął się marzec, lecz warto przypomnieć, że końcówka poprzedniego miesiąca nie poskąpiła nam wieści o produkcjach mniej bądź bardziej przygodowych. Chociażby o tym, iż niemieckie Daedalic Entertainment kontynuuje realizację wcześniejszych obietnic odnośnie do konsolowej ekspansji Deponii. Stąd 27 lutego przyszła pora na to, by Deponia Doomsday, czwarta część komediowej serii, zadebiutowała w wersjach dedykowanych PS4 oraz XBO. Z kolei szwedzkie Valiant Game Studio wypuściło – tak, jak zapowiadało – następny odcinek epizodycznego Pendula Swing. Od 28 lutego jest więc dostępny na Steamie czwarty rozdział tego fantastycznego ujęcia amerykańskich lat 20. ubiegłego stulecia.


Premiera darmowego Session Seven
Wraz z początkiem marca, światło dzienne ujrzał darmowy point and click o nazwie Session Seven. Pod kątem wizualnym, twórcy (Session Seven Team) kłaniają się tu stylistyce retro, fundując miłośnikom gatunku swoistą wspominkową podróż do produkcji z dawnych lat. Co do rozgrywki, ta powinna cechować się umiarkowanym stopniem skomplikowania, skoro napotkane zadania zadowolić mają nie tylko starych wyjadaczy, ale i przygodówkowych nowicjuszy. Należy równocześnie podkreślić, że ów tytuł oferuje rozgałęziającą się fabułę i więcej niż jedno zakończenie, zależne od poczynań gracza.


Scenariusz Session Seven sięga po konwencję thrillera psychologicznego, przedstawiając nam losy niejakiego Ryana. Mężczyzna pragnie wydostać się z piwnicy, w której został uwięziony z niezbyt sobie znanych przyczyn. Na dokładkę, niewykluczone, że zagrożenie wisi także nad głowami jego bliskich – żony oraz syna. Co ciekawe, historia Ryana obejmuje ponadto interaktywne retrospekcje, pozwalając wziąć udział w rozmowach protagonisty z terapeutami. Ta intrygująca pozycja ukazała się na PC (Windows) i można ją nieodpłatnie pobrać za pośrednictwem platformy Steam lub z oficjalnej witryny owej przygodówki.


Investi-Gator na Kickstarterze
Bostońskie Games By Bees ubiega się obecnie o zastrzyk gotówki na Kickstarterze, co ma związek z humorystyczną przygodówką Investi-Gator and the Case of the Big Crime. Szykowany na wiosnę 2019 roku projekt jest krótkim, bo trwającym około 1,5 godziny, zbiorem trzech epizodów. Poszczególne odcinki opowiadają o różnych kryminalnych zagadkach, za rozwiązywanie których zabiera się pewien krokodyli detektyw. Sęk w tym, iż nasz podopieczny niespecjalnie, delikatnie mówiąc, nadaje się do takiej profesji. A to przez fakt, że ów śledczy od siedmiu boleści cierpi na nieliche problemy z pamięcią. Strona finansowej zbiórki na rzecz gry ulokowana została pod tym adresem. Natomiast w serwisie itch.io znajdziecie przeglądarkowe demo z debiutanckim rozdziałem, który powstał w 2016 roku na potrzeby imprezy typu „game jam”. Całość zawita na systemy Windows, acz deweloperzy biorą też pod uwagę ewentualne przygotowanie dodatkowych portów w przyszłości.Kickstarterowa kampania Lorda Winklebottoma
Innym zwierzęcym detektywem, który ma akurat własną kampanię crowdfundingową, jest pan żyrafa – Lord Winklebottom. To utalentowany śledczy w stylu Sherlocka Holmesa tudzież Herkulesa Poirot, a przy wymyślaniu jego perypetii za źródła natchnienia posłużyła głównie literatura Arthura Conana Doyle’a i Agathy Christie. Lord Winklebottom Investigates: The Case of the Expired Axolotl, bo tak brzmi tytuł klasycznej przygodówki od Charlotte Sutherland ze studia Cave Monsters, wysyła bohatera na odizolowaną od świata wyspę. Na miejscu okazuje się, że zamordowano dawnego przyjaciela protagonisty – aksolotla Admirała Gilfreya. Żyrafi jegomość przystąpi zatem do wyjaśniania tej kryminalnej sprawy, mając do pomocy hipopotama – doktora Reginalda Frumple. Zainteresowanych zapraszam na kickstarterową witrynę gry (są tam też odnośniki do bezpłatnego demka na itch.io oraz do steamowej karty produktu). Autorka planuje wydać swoją produkcję w 2020 roku na komputerach PC (Windows, Linux) i Mac, a także na konsolach Nintendo Switch.
Kadath ze wsparciem dla Mac OS X
Polska przygodówka Kadath, której pecetowa wersja zasiliła w pierwszych dniach minionego miesiąca usługę Steam Early Access, została 26 lutego wzbogacona o wsparcie dla komputerów Mac. Projekt rodzimego studia PuppetPlan to owoc inspiracji mitologią Cthulhu spod pióra H.P. Lovecrafta. Fabuła gry oscyluje wokół nazistowskiego pociągu – tytułowego Kadath, który przepadł bez śladu w czasach II wojny światowej. Po kilkudziesięciu latach została odnaleziona w Himalajach Elisa Schneider, jedna z pasażerek zaginionej kolei. Co jeszcze dziwniejsze, kobieta wciąż wyglądała na młodą osobę, pomijając fatalny stan z powodu bardzo niskiej temperatury itp. Dlatego spróbujemy odkryć sekrety dotyczące zarówno Elisy, jak i wiozącego ją niegdyś pociągu. Nabywając Kadath w ramach wczesnego dostępu, dostaniemy póki co początkowy epizod gry. Orientacyjna data wyjścia z fazy rozwojowej to druga połowa 2020 roku.
To the Moon – lato 2019 dla Nintendo Switch
Posiadaczom Switcha radziłabym odkładać sobie zapas chusteczek, bowiem na tegoroczne lato ogłoszono nadejście przygodówki To the Moon w wersji dla japońskiego sprzętu. Serio, ta gra rzeczywiście potrafi sprawić, że oczy zaszklą się łzami. Owa niezależna perełka, której narodziny zawdzięczamy kanadyjskiemu Freebird Games pod batutą Kana Gao, pokazuje nam pracę dwójki lekarzy – dr Evy Rosalene i dr Neila Wattsa. To nietypowi medycy, gdyż odpowiadają za spełnianie życzeń umierających pacjentów, zaszczepiając takim ludziom sztuczne wspomnienia. W trakcie rozgrywki zajmą się zaś przypadkiem Johnny’ego Wylesa, staruszka marzącego o podróży na Księżyc. Pieczę nad konsolą edycją To the Moon, które pojawiło się uprzednio na komputerach i mobilkach, trzyma szanghajska firma X.D. Network. Switchowy zwiastun do obejrzenia poniżej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.