piątek, 29 marca 2019

Grave Keeper wkracza na PC, a wkrótce też na SwitchaNa 29 marca przypada otwarcie pecetowych wrót do Zakazanej Twierdzy, w której władzę dzierży potężny Król Szkieletów. A to za sprawą nowej gry hack’n’slash Grave Keeper, mającej tego właśnie dnia premierę na komputerach z systemami Windows. Co więcej, z ową pozycją będą mogli zapoznać się nie tylko użytkownicy PC, nie licząc wcześniej wypuszczonych wersji mobilnych (iOS, Android). Tytuł zawita bowiem również na Nintendo Switch, tyle że trochę później. Póki co nie podano konkretnej daty debiutu dla japońskiej konsoli, ale zdradzono, że chodzi o II kwartał 2019 roku.

Grave Keeper stanowi owoc prac polskiego studia Baldur Games, podczas gdy Ultimate Games S.A. i Gaming Factory S.A. to wydawcy tejże produkcji. W trakcie rozgrywki wybierzemy się natomiast do fantastycznego świata, a konkretnie do wymienionej na wstępie twierdzy. Co prawda mnóstwo tam śmiertelnych niebezpieczeństw, lecz ten „drobny” szkopuł nie zraża awanturników, którzy całkiem ochoczo przekraczają granice groźnych włości. Powód jest bardzo łatwy do odgadnięcia. Ot, pragnienie zdobycia cennych skarbów, bo w Zakazanej Twierdzy nie brakuje zarówno złota, jak i unikalnych rekwizytów. A jednym z takich żądnych przygód i dobrodziejstw śmiałków jest zaś pewien łowca nagród, którego poczynaniami pokierujemy my – gracze.


Według oficjalnych informacji, hack’n’slash w ujęciu rodzimych deweloperów bratać ma charakterystyczne dla gatunku rozwiązania z elementami bliższymi innym typom gier, w tym chociażby z zabawą à la idle/clicker. A wszystko po to, by przystępność szła w parze z urozmaiceniami na polu gameplayu. Jak obiecują twórcy, Grave Keeper oferuje różnorodne misje, które rozdzielono pomiędzy 8 lokacji. Napotkamy tutaj 14 podstawowych odmian wrogów (m.in. zombiaki czy demony), 9 bossów (występujących też w elitarnych inkarnacjach) oraz szefa eksplorowanych terenów, czyli Króla Szkieletów. Oprócz tego, przygotowano ponad 110 różnych przedmiotów, a niektóre wesprą nas w walce dodatkowymi właściwościami, np. poprzez podtrucie oponentów bądź regenerację zdrowia grywalnego bohatera. Co się tyczy dostępnych trybów, przygotowano 3 warianty: klasyczną kampanię, versus (starcia z konkurencyjnymi łowcami nagród) i royal fight (tłuczenie wrogich hord).

Chętni, by zakupić komputerową edycję tytułu, zrobią to w sklepie Steam, a stosowna karta produktu ulokowana została pod tym adresem. Poniżej do obejrzenia promujący grę trailer.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.