sobota, 9 marca 2019

The Riftbreaker – twórcy X-Morph: Defense szykują nową gręSzczecińskie EXOR Studios, które ma na swoim koncie miks strzelanki i strategii pt. X-Morph: Defense, zajęte jest obecnie przygotowywaniem kolejnego projektu. Co istotne, w The Riftbreaker, bo o tej grze właśnie mowa, rodzimi deweloperzy ponownie uraczą nas gatunkową mieszanką. Jednakże teraz stawiają dla odmiany na połączenie takich elementów, po jakie to sięgają produkcje typu hack’n’slash, base building i survival.

Wirtualnym alter ego gracza będzie tu pani kapitan Ashley S. Nowak, która udaje się na odległą planetę Galatea 37, odziana w mecha-kombinezon o nazwie „Mr. Riggs”. Podkreślić zarazem trzeba, że futurystyczny strój ma nie byle jakie znaczenie praktyczne, oferując szereg rozmaitych możliwości. Bo nie dość, że chodzi o wyjątkowo wytrzymały ubiór, to na dokładkę, pozwala on bohaterce podróżować przez czasoprzestrzenne szczeliny. Na tym nie koniec, gdyż Mr. Riggs zaopatrzony również został w pakiet narzędzi do pozyskiwania próbek i surowców oraz budowania baz. Wdzianko, które swoją drogą warto poddawać ułatwiającym życie modyfikacjom, sprawdzi się też oczywiście w bezpośredniej walce z licznymi przeciwnikami, a to dzięki implementacji różnych broni.


Kosmiczna wyprawa protagonistki nie służy jedynie czysto badawczym celom, bowiem Ashley musi zadbać o to, by teren mógł zostać zasiedlony przez przyszłych kolonistów. Przede wszystkim należy przyszykować specjalny portal, który umożliwi ludziom przemieszczanie się między Ziemią a Galateą 37. A ten z kolei wymaga do działania mnóstwa energii, co pociąga za sobą konieczność stworzenia całej sieci takich budynków jak kopalnie, elektrownie, laboratoria czy rafinerie. Bawiąc się w budowniczego, lepiej ponadto nie zapominać o wieżyczkach obronnych, murach i zasiekach, by zabezpieczyć obóz przed agresywnymi istotami. Co ciekawe, osoby, które chciałyby transmitować swoje postępy w sieci, mogą liczyć na interaktywną współpracę gry z popularnymi platformami streamingowymi. Stąd widzowie takich rozgrywek dostaną przykładowo opcje głosowania w sprawie dodatkowych zasobów bądź klęsk żywiołowych czy stada oponentów.

Póki co nie zdradzono konkretnej daty premiery tej produkcji. Wprawdzie na steamowej karcie tytułu widnieje rok 2020, lecz – jak informują twórcy – na ujawnienie dokładnego terminu dopiero przyjdzie pora w późniejszym czasie. Wiadomo już za to, że gra ukaże się nie tylko na komputerach PC, ale i na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Poniżej do obejrzenia tzw. Teaser Trailer.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.