piątek, 29 marca 2019

Telefrag VR – nowa gra twórców DetachedPolski zespół deweloperski z Anshar Studios, którego portfolio obejmuje m.in. kosmiczne Detached, zajmuje się obecnie dopieszczaniem swojego nowego projektu – Telefrag VR. Wymagającej gry akcji, jaka to pozwoli odbiorcom na toczenie dynamicznych walk gladiatorskich, suto przystrajając je otoczką sci-fi. Premiera produkcji, w której znajdziemy również cross-platformowy tryb sieciowy, nastąpić ma jeszcze w 2019 roku na HTC Vive, Oculus Rift i PS VR. Bieżący tydzień zaowocował z kolei uruchomieniem otwartych beta testów gry.

Wykreowane przez rodzimą ekipę uniwersum przeszczepia na futurystyczny grunt ideę niebezpiecznych starć pomiędzy gladiatorami, znajdując w tym wszystkim miejsce dla Imperium Rzymskiego. Obecność owego cesarstwa bynajmniej nie sprowadza się tu do jakichś tam reliktów przeszłości, które byłyby jedynie pamiątkami po dawnej chwale. Według alternatywnej wizji producentów Telefrag VR, nigdy bowiem nie doszło do upadku państwa rzymskiego. Wręcz przeciwnie, nie dość, że starożytne imperium przetrwało, to na dodatek, umacniało swoją pozycję wraz z upływem kolejnych wieków. W konsekwencji przystąpiło też do podbijania kosmosu, a co za tym idzie – różnych cywilizacji pozaziemskich.


Postęp technologiczny, jaki to stanowi wypadkową tak intensywnej ekspansji Rzymian, przyczynił się poniekąd do tego, że gruntownie unowocześniono gladiatorskie zmagania, zwane w świecie przyszłości Wielkimi Grami. By maksymalnie podkręcić emocje na widowni, wojownicy muszą stawać w szranki na efektownych arenach, dysponując zarazem orężem do zadawania szczególnie ciężkich obrażeń. Pod kątem mechaniki oznacza to dynamiczną strzelankę, w której gracze skorzystają z rozmaitych typów broni, np. rakietnic czy futurystycznych pistoletów plazmowych. Warto przy tym uważnie dobierać taszczone uzbrojenie, a ponadto pamiętać trzeba o nieustannym ruchu i umiejętnych skokach oraz unikach. Co więcej, kluczowym elementem rozgrywki jest używanie teleportacji, która przydaje się nie tylko do szybkiego wylądowania w innej części areny, lecz także do tytułowego telefragowania, czyli zabójczego przenikania przez ciała oponentów.

Co z otwartą betą, o której wspomniałam na wstępie? Ta ogólnodostępna faza testowa potrwa do 10 kwietnia 2019 roku, do godziny 4:00 rano owego dnia. Żeby wziąć w niej udział, należy posiadać gogle Vive lub Oculus. Tak wyposażonym można zaś dołączyć do zabawy za pośrednictwem platformy Steam, gdzie Telefrag VR ma swoją kartę produktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.