czwartek, 11 kwietnia 2019

Chernobylite – Kickstarter i fabularny zwiastunPolskie studio The Farm 51 z Gliwic uruchomiło na Kickstarterze zapowiadaną jakiś czas temu kampanię, której celem jest zebranie dodatkowych funduszy dla postapokaliptycznego survival horroru o nazwie Chernobylite. Warto zarazem nadmienić, iż rozpoczęcie crowdfundingowej akcji zbiegło się z udostępnieniem fabularnego zwiastuna gry. Co ciekawe, na najnowszym filmiku usłyszymy m.in. głos głównego bohatera, którego to dubbinguje aktor Aleksandr Vilkov, mający na koncie udział w voice actingu przy uznanych seriach S.T.A.L.K.E.R. i Metro.

Zgodnie z wcześniej ujawnionymi informacjami, zgromadzone w ramach zbiórki środki posłużą do rozbudowania pierwotnej wizji deweloperów (zarówno na polu mechanizmów rozgrywki, jak i rozmiarów wirtualnego środowiska). A wszystko po to, by najrzetelniej spełnić marzenia graczy o dogłębnej eksploracji Czarnobyla. Dlatego też gliwicką ekipę czeka nie tylko więcej pracy w siedzibie studia, lecz również w terenie, co ma związek z wykorzystaniem autorskiej technologii skanowania. Aby bowiem należycie zadbać o odtworzenie czarnobylskich scenerii, producenci muszą chociażby odbyć ponowne wyprawy do Strefy Wykluczenia. Tam natomiast zajmą się przeskanowaniem kolejnych budynków tudzież innego rodzaju obiektów, które to zostaną potem zrekonstruowane w grze.

Premierę produkcji zaplanowano na komputerach PC, a także na konsolach. Zainteresowanych wsparciem gry odsyłam zaś do kickstartertowej witryny Chernobylite, gdzie zamieszczono więcej szczegółów na temat tego ambitnego projektu, bratającego swobodne wędrówki ze zróżnicowaną mechaniką oraz nieliniową narracją. Zbiórka potrwa do 11 maja bieżącego roku i zakończy się sukcesem, jeżeli rodzimy zespół deweloperski uskłada przynajmniej 100 tysięcy dolarów przed upływem wyżej podanego terminu. Trzymam kciuki, by się udało! Równocześnie zapraszam też do zerknięcia na wspomniany we wstępie filmik z panem Vilkovem przy mikrofonie – tzw. story trailer do obejrzenia poniżej.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.