wtorek, 30 kwietnia 2019

Irony Curtain – autor muzyki do Monkey Island 2 na pokładzieKatowickie studio Artifex Mundi ogłosiło, że skład zespołu tworzącego satyryczną grę Irony Curtain zasilił Peter McConnell. Ten amerykański kompozytor to bardzo dobrze znane i cenione nazwisko w wirtualnej branży, gdyż ma na swoim koncie soundtracki do takich przygodówkowych klasyków jak Monkey Island 2: LeChuck's Revenge (1991) czy Grim Fandango (1998).

Peter McConnell przez niemal dekadę działał w barwach słynnej firmy LucasArts, pod znakiem której minął początek jego artystycznej drogi zawodowej. W ramach tejże współpracy ów twórca przyłożył ręce nie tylko do muzycznej warstwy dwóch wyżej wymienionych hitów, lecz także m.in. do Day of the Tentacle (1993) tudzież Full Throttle (1995). Wychodząc zaś poza gatunek tradycyjnych przygodówek, wystarczy przytoczyć chociażby ścieżki dźwiękowe do Star Wars: TIE Fighter (1994) czy Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II (1997). Po opuszczeniu szeregów LucasArtsu, pan McConnell udzielał się natomiast w innych studiach, czego owocem są jego kompozycje w takich grach jak np. Psychonauts (2005), Valiant Hearts: The Great War (2014) oraz Broken Age (2014).

Jeśli chodzi o Irony Curtain: From Matryoshka with Love, Amerykanin zajął się tutaj przygotowaniem głównego motywu muzycznego, który jest już dostępny do odsłuchu w serwisach Bandcamp i Soundcloud, a wkrótce zawitać ma jeszcze na Spotify. Z kolei pozostałe utwory, jakie usłyszymy w trakcie rozgrywki, to dzieło Arkadiusza Reikowskiego. Ten polski kompozytor również może pochwalić się wartościowym dorobkiem, a w jego portfolio znajdziemy m.in. muzykę do utrzymanych w konwencji grozy gier Kholat, Layers of Fear oraz Observer. Warto ponadto podkreślić, że pan Reikowski nie po raz pierwszy połączył siły z ekipą Artifex Mundi. A do efektów takiej współpracy zaliczają się dla przykładu piękne i wzruszające melodie, które towarzyszą graczom w magicznym point and clicku pt. My Brother Rabbit.

Premiera perypetii młodego dziennikarza, który to zostaje wplątany w szpiegowską aferę, coraz bliżej, bo – jak całkiem niedawno pisałam na swoim blogu – zapowiedziano ją na II kwartał 2019 roku (Windows, Mac OS, Linux, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One). Oficjalna witryna projektu mieści się pod tym adresem, a poniżej do obejrzenia najświeższy filmik promujący Irony Curtain. Materiał video zawiera pozdrowienia od Petera McConnella oraz nowy fragment rozgrywki.

8 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Też mi się podoba ten styl graficzny. :)

   Usuń
  2. ja się jaram takimi:)

   Usuń
  3. Przyznać też trzeba, że taki styl wizualny świetnie pasuje do klasycznych point and clicków. :)

   Usuń
  4. No i taka grafika dobrze też znosi upływ czasu, więc ten kreskówkowy styl 2D również po iluś latach dalej będzie wyglądać atrakcyjnie, tak jak zresztą tradycyjne filmy animowane. :)

   Usuń
 2. Fajny styl :) gra wydaje się być też taka rozrywkowa i lekka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Humoru podobno w niej nie zabraknie, więc szykuje się sympatyczna rozrywka. :)

   Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.