piątek, 19 kwietnia 2019

Co tam słychać w przygodówkowym świecie? #151Kolejny odcinek wieści o grach przygodowych rozpoczynam od wielkanocnych życzeń. Oby ten świąteczny okres upłynął Wam pod znakiem kolorowych i smacznych pisanek, ciepłego uśmiechu oraz spokojnego nastroju. Wszystkiego dobrego!


Mobilna premiera My Brother Rabbit
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, My Brother Rabbit, którego producentem i wydawcą jest katowicka firma Artifex Mundi, zadebiutowało 18 kwietnia na urządzeniach mobilnych z systemami iOS oraz Android. O tym wzruszającym point and clicku niejednokrotnie wspominałam już na swoim blogu, lecz pozwolę sobie ponownie zasygnalizować, że to jak najbardziej warta poznania pozycja. Podczas rozgrywki przemierzymy piękne, surrealistyczne uniwersum, które zrodziło się w wyobraźni małego chłopca, pragnącego taką drogą złagodzić cierpienie chorej siostrzyczki. W ten sposób rodzeństwo odbywa swoistą wyprawę po fantastycznych krainach, gdzie pewien uroczy królik z całego serca usiłuje pomóc ślicznej kwiatuszce. Posiadacze sprzętu przenośnego z iOSem zakupią interesującą ich edycję w sklepie App Store, natomiast dedykowane Androidowi wersje sprzedawane są na Google Play, a także na Amazonie.Lord Winklebottom powraca na Kickstartera
17 kwietnia uruchomiono kickstarterową kampanię na rzecz klasycznej przygodówki Lord Winklebottom Investigates. Co prawda gra pojawiła się wpierw na popularnej platformie crowdfundingowej pod koniec tegorocznego lutego, ale poprzednia zbiórka nie zakończyła się sukcesem. Druga, aktualnie trwająca akcja zmierza ku pozytywnemu finałowi i uzyskaniu potrzebnego zastrzyku gotówki. Bardzo się z tego zresztą cieszę, ponieważ ów point and click posiada duże predyspozycje do bycia przyjemnym i udanym kawałkiem kodu.

Charlotte Sutherland, która przygotowuje swoją propozycję w barwach jednoosobowego studia Cave Monsters, może wszak pochwalić się udziałem przy pracach nad takimi grami AAA jak przykładowo Little Big Planet 3 czy LEGO Batman. Optymistycznie nastrajają ponadto źródła inspiracji dla autorki, w tym literackie kryminały Arthura Conana Doyle’a i Agathy Christie oraz słynna przygodówka Grim Fandango. Kusi też możliwość wcielenia się w tytułowego Lorda Winklebottoma – żyrafiego detektywa, który przystępuje do wyjaśniania zabójstwa na wyspie, mając za towarzystwo inne antropomorficzne zwierzęta. Jeśli chcielibyście wesprzeć tę obiecującą produkcję na Kickstarterze, zapraszam do odwiedzenia tamtejszej witryny Lord Winklebottom Investigates, zawierającej również odnośnik do dema.Pendula Swing – dokładna data dla epizodu nr 5
Valiant Game Studio ze Sztokholmu ujawniło, kiedy konkretnie możemy spodziewać się piątego odcinka Pendula Swing, przygodówki wzbogaconej o pierwiastek RPG. Epizod opatrzony podtytułem Glamour Spell zawita na komputery PC i Mac w przyszłym miesiącu, bo 16 maja. A co tym razem zamierza nam zaoferować owa fantastyczna wizja lat 20. ubiegłego wieku? Otóż nadchodzący rozdział rozszerzy świat gry o Dzielnicę Rozrywki (Entertainment District), w której nie zabraknie chociażby luksusowego domu towarowego czy eleganckich niewiast, noszących cekinowe suknie, perły i opaski na głowach. Co więcej, krasnoludzka heroina Brialynne dostanie tam szansę skosztowania zakazanego piwa, jakie to serwowane jest ponoć przez pewien tajny bar. Steamowa strona Glamour Spell mieści się pod tym adresem.
 
Pendula Swing, screen z I epizodu

The Renovator na Steam
17 kwietnia zameldował się w sklepie Valve The Renovator autorstwa mirzagame5. To niezależny horror przygodowy, w którym kluczową rolę odgrywają dzieła sztuki i związane z nimi sekrety. Naszym wirtualnym ego jest zaś doświadczony konserwator, poproszony przez zaprzyjaźnioną osobę o naprawę starych rekwizytów muzealnych. Grywalnego bohatera bynajmniej nie przyprawi o dreszcze sam stan eksponatów, lecz zagadkowe odczucia, jakie najdą protagonistę przy pracy w warsztacie. Bez względu na to, czy mowa wyłącznie o wytworach skołowanej wyobraźni, czy o faktycznie dziwnych zjawiskach, trzeba będzie zmierzyć się z napotkanymi problemami i zgłębić drzemiące pod dachem muzeum tajemnice. A skoro gra kosztuje na Steamie zaledwie 3,59 zł, podejrzewam, że odkrywanie tutejszych sekretów nie potrwa długo. Nie zaprzeczę jednak, iż tak niska cena wydaje się zachęcająca.Little Misfortune – demo tuż tuż
Szwedzkie Killmonday Games, które ma w swoim portfolio dobrze ocenianą przygodówkę Fran Bow, poinformowało, że 22 kwietnia wrzuci do sieci demonstracyjną wersję Little Misfortune. Ten tworzony obecnie projekt to interaktywna, słodko-gorzka opowieść o niejakiej Ramirez Hernandez, ośmiolatce z głową pełną rozmaitych pomysłów. Dziewczynka w szczególności rozmyśla o nagrodzie zwanej Wiecznym Szczęściem, a to dlatego, że upatrzyła ją sobie na prezent dla matki. Rady Mr. Voice’a, nowego przyjaciela małolaty, sprawiają z kolei, że poszukiwania zawiodą główną bohaterkę do zagadkowego lasu. Osoby, które miałyby ochotę sprawdzić demo, będą mogły pobrać ową próbkę w serwisach Steam oraz itch.io.Whispers of a Machine w sprzedaży
17 kwietnia rynkowe entrée zaliczyło Whispers of a Machine, którego powstanie zawdzięczamy współpracy pomiędzy twórcami przygodówek Kathy Rain (studio Raw Fury) i The Samaritan Paradox (Faravid Interactive). Warto też nadmienić, że na stanowisku reżysera angielskiego dubbingu zasiadł Dave Gilbert, ojciec serii Blackwell spod szyldu Wadjet Eye Games. Wracając do Whispers of a Machine, mamy tu do czynienia z fantastyczno-naukowym kryminałem. Centralną postacią w tej futurystycznej historii jest cybernetycznie usprawniona agentka specjalna o imieniu Vera. Kobieta zajmuje się badaniem serii brutalnych morderstw, co zaprowadzi ją na trop pewnych fanatyków, maczających palce przy projektowaniu ponadprzeciętnej sztucznej inteligencji. Informatyczne plany owej grupy nie budziłyby zastrzeżeń, gdyby nie fakt, iż zabawy z zaawansowaną technologią to rzecz zabroniona od niemal 100 lat. Co ciekawe, ulepszenia, jakie to zaimplementowano Verze, znajdować mają praktyczne odzwierciedlenie na gruncie mechaniki. Ten pixel artowy point and click dostępny jest na systemach Windows, Mac OS, Android oraz iOS.
 --------------------------------------
Źródło ilustracji na początku wpisu: pixabay.com

2 komentarze:

  1. Pendula Swing - czuję się zaintrygowana ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pierwszy epizod udostępniono na Steamie za darmo, więc jest możliwość sprawdzenia, jak ogólnie spisują się takie klimaty. :)

      Usuń

System komentarzy, tak jak cały blog, funkcjonuje na platformie Blogger, gdzie stosowane są zasady polityki prywatności Google.